Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne elvégeznem a...

Érdemes lenne elvégeznem a neveléstudomány MA szakot?

Figyelt kérdés

A neveléstudomány MA szak elvégzésén gondolkozom. Jelenleg csecsemő és kisgyermeknevelőnek tanulok. Mindenképpen szeretnék tovább tanulni, mert nem szeretnék hosszú távon bölcsődében dolgozni. Nagyon szeretem viszont a gyerekeket, de valójában annyira nem illik hozzám a szak(ezt mindenki látja szerintem). Megjegyzem, hogy számomra unalmas lenne és borzasztó 5 évet ledolgozni itt Magyarban, azért hogy utána nyithassak egy bölcsődét.. Külföldön is terveztem dolgozni, ha kisgyermekekkel fogok, akkor inkább külföldön, hogy azért pénzt is keressek.

Nézegettem a szakokat, és az ELTE-n találtam véletlenül a neveléstudomány szakot. Meghallgattam a videójukat, és elolvastam az oldalukat azt mondták benn: állami hivatalokban, oktatási hivatalokban, tanácsadó cégeknél, tanársegéd, kutatóintézetekben stb... dolgozhat. Na most, engem valójában érdekel magában a nevelés. Tanársegéd is tetszik-> utána olvastam, hogy szemináriumot tarthat az egyetemen. Én azt pl. nagyon szívesen csinálnám. Kicsit tartok attól, hogy esetleg kevés a tudásom ahhoz, hogy különféle Kutató munkákat végezzek, bár érdekel az is! Megmondom őszintén kicsit az ELTE-től is félek (bár inkább csak a nevétől), hogy ott biztos 2x annyit követelnek, mint máshol (legalább is a fejemben ez él)..Viszont mindenképp Pestre szeretnék menni tovább képezni magam, mert akarnék egy kicsit élni is. :) Ami még eddig nem jött össze..

Péntek, és szombaton van tanítás ami megint nagyon jó lenne, mert közben tudnék dolgozni is.


(Amúgy valójában néztem a tanárit is, de ugye arra nem mehetek a szakomról, mert az egy teljesen más kar.)


Légyszi ne kössetek belém semmi gondolatomért.. Nem rossz szándékból írok semmit. Tényleg csak tanácsot szeretnék kérni, hogy szerintetek érdemes lenne-e ezt a szakot elvégezni. Esetleg számíthatok magasabb keresetre stb..? :)


2017. jan. 11. 15:03
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Neveléstudományi MA-n vagyok az ELTE-n jelenleg, de most nincs időm válaszolni, viszont szívesen mesélek, mi folyik nálunk, ha gondolod :)
2017. jan. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%
Bölcsis munkához nem szüks. MA végzettség
2017. szept. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!