Tudnátok olyan szakokat mondani amihez emelt töri kell?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es és idén le kell adnunk,hogy miből szeretnénk emeltezni. Én a töri gondoltam,de nem igazán tudok olyan szakokat amikhez kellene.Ezen kívül mi kell/ajánlott az adott szakhoz? Németet és angolt tanulok, de németből nem lehet felsőfokúzni.

Légyszi csak normális válaszokat. 15/L


2017. jan. 12. 18:34
 1/4 anonim válasza:
Szia, szerintem az emelt töri rengeteg szakhoz jó! Pl ha jogi karra, gazdaságira, tanári, régészeti képzésre, bölcsészkarra szeretnél menni (tehát humán irányban). A felvi.hu-n egyébként minden információ adott :)
2017. jan. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2017. jan. 12. 19:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy németből nem lehet felsőfokúzni? Az iskolának nincs beleszólása hogy te miből teszel nyelvvizsgát.


Amúgy ne a gomnhoz varrd a kabátot. Azt döntsd el, hogy mi szeretnél lenni és ehhez igazítsd az érettségidet, ne pedig érettségi tárgyat válassz és ahhoz keress szakot.

2017. jan. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam. Nem nem lehet hanem alapból mindenkinek csinálnia kell egy Dsd vizsgát ezért csak német irodalomból meg népismeretből lehet választani. Azért kérdeztem hogy milyen szakok vannak amikre jelentkezni lehet törivel mert még nem tudom hogy mi szeretnék lenni, de abban biztos vagyok hogy a töri benne lesz vagyis szeretném hogy benne legyen.
2017. jan. 13. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!