Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan fizetitek az önköltsége...

Hogyan fizetitek az önköltséges képzést? (pl METU)

Figyelt kérdés

Nagyon sokat dolgozom iskola mellett, okj-n tanulok ösztöndíjjal és állami támogatással így nem kell érte egetverő összeget fizetni de sajnos kell, nem költöztem még el de én fizetem ki a számlák egy részét. Így hogy beleadok nem halmozódik fel annyi adósság a hónap végére és szinte elfogadható életkörülmények között tudunk élni, de félre tenni már nem tudunk, és sokszor főtt ételre se jut már pénz a hónap végén. Hogyan mehetek el önköltséges egyetemi képzésre? Miből tudják olyan sokan kifizetni például a metropolitan egyetem képzéseit 18 évesen, úgy hogy mellette albérletet is bérelnek?


Egyedül azért gondolkozom csak az önköltségesen, mert a választott szak csak két helyen indul és az államin nagyon kevés létszámban indul a képzés (20fő alatt). Van lehetőség részletfizetésre? Vagy egyszerre kell kifizetni a féléves félmillió forintokat? Sokan vesznek fel diákhitelt, és egyáltalán fedezi az ezt a magas tandíjat? Erről is szívesen olvasok tapasztalatokat.


Már idén is egyetemre szerettem volna menni, de a szüleim nem engedték még azt se, hogy államira jelentkezzem, féltek az esetleges plusz kiadásoktól. Támogatás nélkül pedig nem mertem belekezdeni. Mondjak le róla?


Nem keresek egetverően sokat, hiába vagyok bent majdnem minden nap (diákmunka), legalábbis annyit nem hogy egyetemet és egy albérletet + ételt stb fizessek. (idei vizsgáim után kiköltözöm itthonról).


Köszönöm előre is ha valaki tud bármit ajánlani :)



2017. jan. 13. 20:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! METU-n vagyok, animáció szak, 430.000Ft/félév. Van lehetőség két részben fizetni, az egyiket a tanév megkezdése előtt, a másik felet pedig a félév végéig, a vizsgára jelentkezésig.


Mi egy kicsivel azért jobb helyzetben vagyunk, bár egy szülővel élek, de mi sem tudjuk teljesen önerőből vinni. A Diákhitel1 csak egy kis összeget jelent, amit bármire fel lehet használni, a Diákhitel2 viszont csak tandíjra használható fel, viszont teljesen képes fedezni a tandíjat. Maximum annyi pénzt vehetsz fel, amekkora összegű a tandíjad. Kevesebb persze lehet, ha úgy döntesz, hogy egy részét a tandíjnak önerőből szeretnéd vinni. A Diákhitel2 Magyarország legkedvezőbb hitele, és bár nem tartom jó dolognak hitellel kezdeni az életet, de az se jó szerintem, hogyha valaki emiatt mond le az álmáról. Szóval, ha ez az egyetlen mód, akkor tudom ajánlani ezt a hitelt, nagyon kedvező, és ha mindent kihozol a választott iskoládból, amit csak lehet, biztos vagyok benne, hogy olyan munkád lesz, ami megérte ezt a hitelt. Aztán persze lehet naivnak hívni engem, de én ebben hiszek, és ezért vagyok én is diákhiteles. :) Sok szerencsét, és ha van valami kérdésed, privátban vagy itt szívesen segítek. METU-n még kötelező plusz költség minden félévben egy 5000Ft-s összeg, de ha időben megcsinálsz mindent és nem buksz, akkor másra nem kell számítanod. Más iskolában nem tudom, hogy van.

2017. jan. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Már ez is sokat segít :) Írni fogok mindenképp ha eszembe jut még valami! Köszönöm!
2017. jan. 13. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!