Melyik egyetemen jobb a tanító szak? ELTE vagy Károli?

Figyelt kérdés

Ebben a két egyetemben gondolkozom. A Károlin már voltam nyílt napon (pszichológia) és szimpatikus volt, februárban lesz a tanító szakon is nyílt nap, arra is elmegyek. Igazából ami probléma, hogy messze lakok onnan, az ELTE sokkal közelebb lenne. Viszont ott még sosem jártam, és ahogy nézem, már nem is lesz nyílt nap.

Kérem, hogy akik erre a szakra járnak valamelyik egyetemen, írják meg a tapasztalataikat! Minden érdekel! Érdemes-e oda menni, mennyire nehéz (gimiben 4-5-ös tanuló vagyok), milyenek a tanárok, milyen a légkör stb. És ugye jól tudom, hogy ha elvégzem a tanító szakot, akkor alsós tanár lehetek?


Köszönöm előre is!



2017. jan. 14. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
ELTE
2017. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%

ELTE-re jártam, igaz nem tanítóra, hanem óvóra.

Én mikor jelentkeztem akkor volt az első év, hogy a károlinak, hogy budapesten is jelent volt a tanító szakja az óvóval együtt és mondták nekem, hogy iszonyat nagy a fejetlenség, szervezetlen az egész. Bár minden egyetem, kar és szak szervezetlen, de elvileg ott olyan volt, hogy egy terembe tartották a két külön szaknak az óráját. Persze 4 év alatt nem tudom mennyire változott. Én a vallásos tárgyaktól tartottam és úgy éreztem, az ELTE-nek nagyobb a neve.

ELTE-n nagyon sokan vagyunk, de sokunkat ismernek személyesen a tanárok, vannak, akik előre köszöntek ahhoz képest, hogy 180-an voltunk akkor. Nehéznek nem mondanám kivételt képez ez alól 1-1 meghatározóbb vizsga, mint pl az államvizsga vagy a szigorlat. Nálunk inkább az volt a jellemző, hogy míg mások keveset tanultak évközben és sok vizsgájuk volt, nekünk mindent szorgalmi időszakban kellett csinálni, vizsgaidőszak meg nagyon laza volt.

Igen, ha elvégzed a tanítói szakot, alsó tagozatos tanító lehetsz,

2017. jan. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :) És az alkalmassági vizsga mennyire szigorú? (leginkább a zenei része érdekelne)
2017. jan. 14. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Tanítósóknak és óvósoknak egybe van az alkalmassági, legalábbis csak az ELTE-ről tudok nyilatkozni.

éneknél azt a 20 kiválasztott NÉP!dalodat viszed (nagyon fontos, hogy ne gyerekdal legyen)

Kiválasztottak egy dalt, el kellett énekelnem, majd pedig egy kottát elém raktak, az első hangot megadták, onnan meg csak végigszámolgattam gyorsan fejben. Ne lepődj meg, ha elküldenek felülvizsgálatra, sokakat szórnak, főleg előalkalmasságin. Ott úgy engedtek át engem, hogy sok bajom lesz itt az egyetemen. :D ahhoz képest eléggé szépen elvégeztem.

2017. jan. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!