Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki tud segíteni? Hogy...

Valaki tud segíteni? Hogy működik ez az egész? Ugye nem kell fizetni majd?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy most vettek fel egyetemre, de már utálom ezt a szakot amin vagyok és újrafogok valószínűleg érettségizni egy másik szakra ami jobb nekem. Viszont már most kell jelezni az egyetem felé, hogy a következő félévet passzívan vagy aktívan szeretném-e folytatni. Úgytudom passzív félévhez nem jár érvényes matrica a diákigazolványhoz én viszont szeretnék diákmunkát végezni az újraérettségi mellett. Attól félek ha aktívra regisztrálom a kövi félévemet, de viszont nem járok be akkor lehet, hogy fizetnem kell majd. De így viszont kapnék matricát... Szóval a tervem az, hogy felveszem a tárgyakat, de nem fogok bejárni semmire.

2017. jan. 16. 16:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Államin vagyok és az eltére járok.
2017. jan. 16. 16:37
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha egy éven belül új szakot kezdesz, akkor "csak" elveszik egy államilag támogatott féléved, de fizetned nem kell majd. Azért gondold át, mert ha később megcsúszol valamiért, az az állami félév sokat számíthat!
2017. jan. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És ha államiról fizetősre megyek egy éven belül?
2017. jan. 16. 20:03
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor is. Az a lényeg, hogy egy éven belül legyen hallgatói jogviszonyod és az adott képzés 1,5-szeres ideje alatt szerezz diplomát.
2017. jan. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!