Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A minimális ponthatár (280pont...

A minimális ponthatár (280pont) az emelttel együtt kell elérni?

Figyelt kérdés
Nem járok suliba, tavaly fejeztem be, de egyetemre akarok idén jelentkezni. Ugye két tantárgyat viszek, egyikből most akarok emeltezni. Tudom, hogy 280 a minimum, de most nekem valaki azt mondta, hogy sima érettségin kell elérnem azt a 280at, emelt nélkül, és ha úgy nincs meg akkor nem érdemes emelteznem. Most ez hülyeség? Nem értem, és kicsit beparáztam, mert ha összeadom a két tárgy százalékát és megduplázom akkor 275 :/

#továbbtanulás #érettségi #minimum többletpont
2017. jan. 16. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Az emeltért járó pluszpontokkal együtt kell meglennie a minimum ponthatárnak. De más pluszpont nélkül (tehát pl. nyelvvizsga nem számít bele). De az emelt igen!
2017. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!

Kellett másoknak beparáztatni :D

2017. jan. 16. 21:53
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

#1

Újabban már a nyelvvizsga pluszpont is beszámítható a minimum pont eléréshez.

2017. jan. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok

Valóban igaza van a 3. válaszolónak, már a nyelvvizsgát is beleszámítják.

Ebben tévedtem, viszont az eredeti kérdésre a válaszom helyes volt :)

2017. jan. 17. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!