Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha eddig nem tanultam, már...

Ha eddig nem tanultam, már késő elkezdeni (érettségi előtt)? Vmi. Iskola ahol minimális a ponthatár?

Figyelt kérdés

Nem igazán tanultam eddig, nem is tűztem célokat magamnak, szóval csak úgy teng-lengek -választott tárgyam sincs-...azt se tudom mi akarok lenni. Turizmus-vendéglátáson gondolkoztam, de kettő nyelvvizsga kéne a diplomához + büfészaknak mondják páran.

mérnöki pálya is megfordult a fejemben ("csak" ilyen egyszerűbben mint gépész vagy hasonló) ,mert abból elméletileg hiány van,ezért van rá kereslet. De ha be is kerülök, nem igazán vagyok jó matekból. lehet kiesnék 1. félévbe..

Ha most ráfeküdnék 2 érettségi tárgyra olyan 70-80%-ot talán eltudnék érni középen, ha meg ez se megy, akkor amúgy is feleslegesen mennék továbbtanulni.

Teljesen kétségbe vagyok esve, hogy semmire nem fogom vinni. Igazán nem érdekel semmi,meg nem is értek semmihez.

Szóval tudnátok olyan iskolákat ahová elég 300 pont?

Úgy,hogy költségesen max. 200 egy félév.

Vagy valami szakmát amivel ellehet helyezkedni, akár külföldön?


F


2016. jan. 24. 19:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Kicsit későn kezdtél aggódni. Ha nem érdekel semmi, ne menj egyetemre, mert csak fölösleges idő és pénz pocséklás. Nyelvtudás és szakma nélkül el lehet helyezkedni külföldön, de nem érdemes. Úgy gondolkodj a jövődön, hogy kb 40 évig kell még dolgoznod. Vagy lottóz :))
2016. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha most semmi nem érdekel,inkább hagyj ki 1-2 évet..ezalatt csinálhatsz sok hasznos dolgot(pl valami piacképes okjt ami plusz pontot is jelenthet,nyelvvizsgát,akár egyet akár kettőt ahogy érzed),ès közben vègiggondolhatod hogy mit is akarsz kezdeni az életben.. még nem késő,ha olyan 300 pont fölött sikerül teljesíteni, az plusz pontokkal sok helyre elég önköltségesre(az egyetemen meg ha jól megy,átvesznek államira).. csak ne hamarkodd el a döntést..
2016. jan. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!