Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok +...

Nemzetközi tanulmányok + fordító mesterképzés? Vagy más opció?

Figyelt kérdés
Továbbtanulás előtt állok lassan és jobb ötlet híján fordítónak szeretnék menni, mivel nyelvi osztályon tanulok gimiben, azt mondják van nyelvérzékem és szeretem is. Az ELTE mesterképzésén gondolkodtam, de ugye előtte kellene egy alapképzés. Első nyelvem német, második angol. Germanisztikára gondoltam, mert ismerősöm nagyon dicséri, viszont az egyik tanárom említette, hogy jól lehet keresni azzal, ha külföldi cégek magyarországi helyeire mennék kapcsolattartónak a külföldi központtal, ami végül is szintén egy fordítói munka. Viszont ha erre fele indulnék, akkor szinte felesleges lenne germanisztikán német törit és irodalmat tanulnom (annyira nem is érdekel)... Nézegettem alapszakokat és megtaláltam ezt a nemzetközi tanulmányokat, ami ugye kifejezetten a kapcsolattartásra megy rá. Igaz, hogy inkább politikai szempontból, de gondolom ha egy ilyen állást keresnék, akkor jobban értékelnének egy ilyen alapdiplomát, mint a germanisztikásat, nem? Nektek mi a véleményetek? Vagy van esetleg másik alapszak, amit ajánlani tudnátok?

2017. jan. 17. 19:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Hogyha a forditas erdekel, akkor menj valamilyen nyelvszakra, ne nemzetkozi tanulmanyokra, mert eleg nehez lesz a politikatudomanyon, geopolitikan meg az EU felepitesen merengeni, mikozben teged ez nem erdekel (a feluletes erdeklodes, hogy olvasod az errol szolo hireket meg tarsai az edeskeves). Kapcsolattartas meg nincs tul sok, ez egy atlag politikai, gazdasagi kepzes (inkabb politikai manapsag). Forditoi mesterkepzeshez pedig mindenkepp inkabb egy BTK-s szakot javasolnek, mert ott mar olyan "bolcsesz" ismeretekkel kell rendelkeznek, amit NT-n nem tudsz megkapni.
2017. jan. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!