Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Anglisztika BA után merre...

Anglisztika BA után merre érdemes tovább menni?

Figyelt kérdés

Valószínűleg anglisztikára fogok jelentkezni majd, mert nagyon érdekel.Viszont tudom, hogy önmagában nincs sok lehetőségem vele.Szóval a kérdés az lenne, hogy milyen mesterképzés ajánlott, vagy milyen másik alapszak?(a pénzügy meg az ilyesmik egyáltalán nem érdekelnek, nem is vagyok jó matekból)

(Fordító-tolmács MA-n már sokat gondolkoztam, csak nem lehet sajnos tudni, hogy lesz-e szükség rájuk, mire eljutok odáig:/)

Szívesen várok bármilyen ötletet, tapasztalatot!

17/L



2016. júl. 12. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

17 évesen mielőbb keress egy matek tanárt aki érthetően elmagyarázza az anyagot és segít behozni az elmaradást! Ne cseszd el az egész életed lustaságból!


Anglisztika után a fedél nélküli árusítása a következő lépés, semmi de semmi értelme nincs elszúrni rá az időd, pláne a szüleid jóindulatával visszaélni (értsd, valszeg otthon fogsz lakni velük, amíg tanulsz és nem fogsz dolgozni suli mellett, legalább olyan végzettséget szerezz, amivel el is tudsz helyezkedni!)

2016. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az ELTE-n az anglisztika mellé minort is kell választani, és lehet, hogy ha valami ritkább nyelvet választasz, arra lesz kereslet. A fordító és tolmács MA-t viszont ettől függetlenül csak bizonyos nyelvekkel végezheted el, sajnos ilyen téren nem túl nagy a választék.
2016. júl. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm, de nem 1 matek tanárhoz jártam már, és sosem voltam jó belőle.Egyszerűen nincs érzékem hozzá.De talán ha lenne se mennék olyan irányba tovább, mert olyat tanulni lenne az igazi idő és energia pazarlás, amit utálok.


Második, köszönöm és igen tudom, egy ritkább nyelven gondolkoztam én is.

2016. júl. 12. 16:46
 4/11 A kérdező kommentje:
Viszont a kérdésemre még nem kaptam választ, szóval várom továbbra is!
2016. júl. 12. 16:48
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Minden tini utálja a matekot, aztán ha egyszer életükben lenne lehetőségük egyetemen hallgatni, de elcsodálkoznának, milyen jó is az!

Ne érts félre, amikor annyi idős voltam, mint te, majdnem megvágtak matekból, aztán mégis olyan szakra vettek fel, aminek a matek az alapja. És egyszerűen imádtam, amint rájöttem, miért is tanultuk 12 évig mindazt.


Ne legyél naív, hiába végzel el egy szakot most bölcsészkaron, attól még ugyanúgy olyan munkád lesz, amit utálni fogsz - nálunk az osztályvezető is bölcsészkarról jött, betették infóra call center operátornak... Álommeló, nem?


Másrészt nagyon jellemző, hogy mire kijárod a bsc-t már nem is tetszik annyira, amibe belevágtál. Sok tudomány van a világban ami tetszhetne neked, csak nem tudsz róluk. De abba hagytam a papolást, úgysem fogsz más hibáiból tanulni, csak a sajátjaidból.

2016. júl. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, és értem egyébként amit mondasz.
2016. júl. 12. 17:07
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mind a tolmács-fordítóra, mind pedig a gazdaságira érdemes építeni (érdeklődéséről függően). Gazdaságban/pénzügyben jártas, nyelveket beszélő emberre mindig szükség lesz. Én is hasonló pályára készülök :)
2016. júl. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, most egy kicsit megnyugtattal!:D Sok sikert kívánok!
2016. júl. 12. 17:26
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
#7-es vagyok, szívesen :) Annyit tennék még hozzá, hogy a szokásos angol/német mellé valóban érdemes felvenni valami különlegesebb nyelvet, ami kiemel a többiek közül!
2016. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%
Mi lenne, ha használnád a felvi mesterszak-keresőjét?
2016. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!