Melyik gazdasági szakot válasszam?

Figyelt kérdés
Pénzügy-számvitel, nemzetközi gazdálkodás, kereskedelem-marketing vagy gazdálkodás-menedzsment éri meg? Utánanéztem mennyi az átlagfizu, órarendjük stb. de nem tudol dönteni. Esetleg valaki tudna írni melyiket ajánlja, milyen tapasztalatai vannak, mennyire lehet elhelyezkedni stb. PE-re dogok jelentkezni, háha valaki ez alapján is tud tapasztalatot írni, hogy ezen az egyetemen melyik jobb. :)

2017. jan. 17. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a pénzügy-számvitel a legértelmesebb.
2017. jan. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pénzügy-számvitel. Én oda járok, nem akarom ismételni magam, itt leírtam, hogy én milyen szempontok alapján választottam ezt (1. válasz): http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..
2017. jan. 18. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

láttál már olyan állást ahová kifejezetten nemzetközi gazdálkodás szakost kerestek? :DD Ez egy eléggé konkretizálhatatlan szak. Persze tök jó a külkereskedelem, de nincs konkrét munka :DD


Tény hogy a pénzügy-számvitel a leghasznosabb, de nem egyszerű szak. Kell egy külön gondolkodásmód hozzá, hogy boldogulni tudj, kemény dió nagyon. Szóval nagyon meg kell szenvedni a mérlegképes könyvelőiért (számvitel szakosodás esetén jár.


Kereskedelem- marketing hát szép és jó, de az állások betöltésénél inkább fontosabb a gyakorlati tapasztalat mint a diploma. Szerintem bármilyen gazdasági diplomával lehetsz marketinges.


Én HR-en(emberi erőforrások) tanulok a Corvinuson. Szeretem nagyon, mert tudom h mi lesz belőlem. A HR-nek is vannak alrendszerei, tagolódásai :D

2017. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Én is a PSZ fele húzok, csak pár ismerősöm itt a PE-n tanul NG-t és gazdment és eléggé dicsérik a saját szakjukat, míg a PSZről nagyon próbálnak lebeszélni, mert hogy már a számvitel alapjain buktatnak mindenkit akkor mi lehet ezután meg hogy a legutolsó államvizsgán is egy ember kivételével mindenkit megbuktattak stb. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy itt tényleg csak szívatni akarják a psz hallgatókat.

Amúgy közgázba jártam, úgyhogy könyvelést tanultam egy keveset, elég jól is ment. De tényleg meglepő hogy akik itt tanulnak mennyire le akarnak beszélni (egyikük se psz szakos mondjuk :/).


Amúgy én nem olvastam hogy itt lenne szakirány, de lehet csak én nem találom. Viszont a honlapon csak annyit írnak hogy a diplomával kiváltható a mérlegképes vizsga nélkül, csak a reg.díjjal. Erről calaki tud valamit? Kissé sumákolnak hogy csak a számvitel szakirányért jár a mérlegképes de ezt nem írták oda vagy itt nincs is szakirány és azért válthatja bárki ki?

2017. jan. 19. 00:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!