Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SOS! Ötleteket várok. Hova...

SOS! Ötleteket várok. Hova menjek továbbtanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Egy èv kihagyás (ès a siralmas OKJ-k áttanulmányozása után) úgy döntöttem, hogy szeretnék továbbtanulni valamit.

Ötletem sincs, hogy hova kellene mennem. Ami érdekelne az a pszichológia, a szociológia, meg az irodalom. Budapesten keresek egyetemet vagy főiskolát és egyszerűen nem találok olyat, ami nekem megfelelő lenne. Ami tetszett arra pedig nem vesznek fel (a történelem érettségimet sikerült elszúrnom kettesre), emelt szintűzni pedig sajnos se kedvem, se időm, se energiám. Van valami ötletetek, hogy ilyen paraméterekkel merre menjek tovább ès hogy érdemes-e egyáltalán továbbmennem?



2017. jan. 18. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos az egyetem pont arról szól, hogy te megteszed a lehető legtöbbet, és tudásod maximumával állsz mindenhez. Nekünk még esküdni is kellett. Ha "nincs kedved" emeltezni, akkor talán az egyetem se neked való. És ezt nem azért írom, hogy bántsalak, de látok olyanokat az egyetemen, akik tényleg nem nagyon akarnak tanulni, és bukdácsolnak (amíg tudnak). Ezt nem ajánlom így senkinek.
2017. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A tanulással nekem nincs bajom, az mindig is ment, sosem bukdácsoltam. Érettségi előtt is próbáltam magamból kihozni a maximumot tanulás terén, csak sajnos egy egészségügyi probléma közbeszólt, így 1 hetet tudtam ténylegesen tanulni, aminek ez lett az eredmènye. Kedvem azért nincs emeltezni, mert már nincs időm még 1 évet elszúrni, pláne így munka mellett. Most már inkább (ha lehet) tovább mennèk és azért reménykedtem, mert nálam sokkal rosszabb eredménnyel is mentek főiskolára vagy egyetemre.

Köszönöm a válaszod. :)

2017. jan. 18. 14:12
 3/5 anonim ***** válasza:
79%
Szociológiára szerintem nem kell emelt, és könnyű is bejutni, viszont még simán ismételhetnél, 25-től lehet érettségire jelentkezni, májusig könnyen behozhatod magadat.
2017. jan. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

na ne már h érettségi előtt azon az egy héten annyi múlt :DD Hisz érettségire készülsz 4 éven keresztül :dD

Sőt főleg utolsó év szeptemberétől

Amúgy szociológiával nem tom h hol fogsz tudni elhelyezkedni, az csak gondolkodásmód fejlesztésnek jó :)

Maga a szak érdekes bizonyára, viszont álláslehetőségkevés köthető hozzá


Amúgy meg újra lehet érettségizni simán. :D Ha van kifogásod akkor elvből rossz a dolog és ez sok mindent elmond a hozzáálásodról, elhivatottságodról

2017. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
:D munka mellett tettem le 2 év alatt, előbb a szakmámat csináltam meg. Mondjuk nyilván elszúrtam a sorrendet, de most már mindegy. A történelem pont az a tantárfy volt, amire alig tudtam bejárni, mert 10 körül lett vége és néha a másnapi koránkelésem miatt necces volt fèl 12-re hazaérnem. Az érettségim àtlaga nem valami jó, de az utolsó 2 évben -a töri kivételével- mindenből ötös voltam, ezért remélem, hogy annyira nem veszett ügy a fősuli. :)
2017. jan. 18. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!