Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megéri egy évet...

Szerintetek megéri egy évet csúszni, hogy a jobb egyetemen tanulhassak?

Figyelt kérdés

Szóval akár átjelentkezek, akár újrafelvételizek, csúszok egy évet.

Mert a célegyetem bizonyos tárgyait a jelenlegi egyetememen nem is oktatják, így nyilván el kellene pket végeznem. Tehát garantált az egy év csúszás.


Azért lenne fontos átmennem a célegyetemre, mert a mostani egyetemen konkrétan pont a lényegét nem oktatják a szaknak, nagyon sok lényeges tantárgy hiányzik, ami a szakot azzá teszi, ami.

Emellett itt gyk-n, és egyéb emberekkel is beszélgettem, akik a célegyetemre járnak, az ottani tanrendet összehasonlítva a jelenlegi egyetem tanrendjével, az ő tapasztalataikkal, olyanokkal is beszéltem, akik már elvégezték a szakot, vagy mesterképzésen vannak, és ismernek olyanokat, akik innen mentek a mesterképzésre vagy odaköltöztek pl jobb munkalehetőségek reményében.


21/L, ha nem megyek át a célegyetemre, akkor 26 leszek, mire végzek, ha átmegyek, akkor 27, mert egy mesterképzést mindenképpen el kell végeznem, ahhoz, hogy tényleg jó szakember lehessek.



2017. jan. 18. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha mindenéppen a célegyetemre szeretnél járni, én azt csinálnám a helyedben, hogy tanulnék ezen a szakon ott, ahol most vagy, és ha a felvételinél felvesznek, akkor mész oda és elfogadtatod a tárgyaidat amit tudsz, főleg úgy gondolom, hogy első évben alapozók mennek. Ha nem sikerül, még mindig folytathatod a tanulmányaidat az elsőre felvett intézményben és így elkerülöd azt, hogy a két szék közé esel.

Legalábbis én így csinálnám, nem biztos, hogy ez a jó :)

2017. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én belevágnék a helyedben és átmennék.

23/F

2017. jan. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1, hiába felvételizek újra sikeresen, AKKOR IS csúszok. A leírásban kifejtettem, hogy a két tanrend össze lett hasonlítva, több ottani tárgyat az itteni egyetemen nem oktatnak, nincsen benne a tanrendben. Mindenképpen csúszok, ha átmegyek. A kérdés nem arra irányult, hogy hogy menjek át, hanem belevágjak-e annak tudatában, hogy MINDENKÉPPEN csúszok egy évet.


#2 köszi!

2017. jan. 18. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!