Ti erről mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Feltettem valamikor egy kérdést,hogy az emberek szerint jogász vagy állatorvos lenne a jobb és döntő többséggel szinte mindenki azt írta,hogy állatorvos, Na mármost mindenki fújjog jogra,hogy milyen száraz meg minden és azt mondják,hogy például az állatorvosi terület érdekesebb mint a jog. Én belenéztem egy jogi tankönyvbe illetve egy állatorvosiba(édesapám állatorvos) és azt találom mondani,hogy szerintem érdekesebb tud néha lenni a jog meg a töri mint a ló testének anatómiája vagy a sertések belgyógyászata. Erről mi a véleményetek?Lehetőleg érvekkel válaszoljatok és hozzáértő emberek válaszát is várom!

2017. jan. 18. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha Neked az az erdekesebb, tanuld azt. Viszont jogaszbol tele van a padlas. Leginkabb ezert javasoltak az allatorvosit.
2017. jan. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem hiszem, hogy "érvekkel" alá lehet támasztani, mert ez teljesen szubjektív, és attól is nagyban függ, hogy épp melyik két könyv melyik két fejezetébe néztél bele.

És különben sem lehet egyéni érdeklődési körökről vitát nyitni. Mert szerintem pl. hiába érdekesebb a ló anatómiája mint a római jog, ha szerinted meg nem az.

Ha a jog jobban érdekel, akkor azt válaszd, ez nem is kérdés!

2017. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát leírom szókimondóan. Édesapám álatgondozó volt a TSZ-ben és az állatorvossal együtt túrkáltak a szarvasmarhák méhében ha meg kellett fordítani a kisborjút vagy ha a borjú lábára kellett tenni a kötelet amivel rásegítették az ellést. Mesterséges megtermékenyítéskor meg csak az állatorvos túrkált ismét. Ha elhullott egy szarvasmarha akkor boncolási jegyzőkönyvet kellett készítenie az állatorvosnak. Egyik alkalomkor véletlenül láttam is ilyet mikor épp felvágta a gyomrát amiben nyüzsögtek a számomra ismeretlen kukacok.

Ha választani lehet akkor egyértelmű hogy a jogot tanulnám. Viszont a jogi végzettséggel nem egszerű külföldre menni de az állatorvosival igen. (A jog minden országban más és más). Valamint magán állatorvos is lehetsz, vagy kisállatkórházat is nyithatsz. De ismerek egy ügyvédnőt aki jól menő magán ügyvédi irodát nyitott.

Édesapád mellett kellő menyiségű információt szerezhetsz arról hogy milyen az állatorvosi munka. Légy ott egy baleseti műtétnél, elletésnél, stb. és jobban el tudod dönteni hogy tetszik-e. De lehet hogy ez csak az én személyes véleményem az állattenyésztésről, mivel nekem a növénytermesztési ágazat a szimpatikusabb.

2017. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat (amúgy apának magánrendelője van és kisállatokkal foglalkozik)! Még az lenne a kérdésem,hogy szerintetek mennyire nagy/komoly ha édesapám állatorvos mármint ha oda kerülök mennyire tud segíteni az elindulásban illetve az,hogy mennyire monoton egy kezdő jogász munkája?
2017. jan. 18. 20:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán az egyetlen észérv, hogy pont azért mennek az emberek különböző szakra, mert mindenkinek másmilyen az érdeklődése. Mindkét szakmánál fontosak a kapcsolatok, biztosan szívesebben látnak apukád kollégái, mint egy ismeretlen valakit, de ne ez alapján dönts. Nem mindenkinek jogász vagy állatorvos a szülője, kapcsolatokat építeni fontos, de megteheted máshogyan is. Lehet, hogy sok jogász van, de valakire, aki jó a szakmájában, mindig szükség van valahol.
2017. jan. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A jognak nem sok köze van a törihez. Van 2 félév jogtörténet és annyi.:D

Egyébként amíg nem vagy joghallgató, nyithatsz ki bármilyen könyvet, gőzöd nem lesz róla. Tűnhet ilyennek vagy olyannak, de amíg nem tanulod, nem tudod miről van szó.

A jogot meg az állatorvosit nem lehet összehasonlítani. Aki humán beállítottságú az menjen jogra, aki meg reál az állatorvosira. Amúgy nem csak magolásról szól a jog. Megnézném, hogy aki magol hogy old meg egy jogesetet :D

2017. jan. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én az állatorvosiról tudok csak nyilatkozni, és egyetértek az előttem szóló joghallgatóval abban, hogy attól, hogy beleolvasol a sertés belgyóba még foggggalmad nem lesz róla :D Nemcsak a belgyóról, még a sertés belgyóról sem. A belgyógyászat pont olyan tudomány, amit hosszú évek munkája alatt tanul meg az ember, nem egy vizsgaidőszak alatt, egy könyvből. Ha 5 évig rendesen tanulsz, egész szép tudást szedsz magadra, és nem halsz bele a belgyó szigorlatba. Az anatómia más, az alapozó tantárgy, elég seggelős, azt tanulni kell és kész. A belgyót érteni kell, nem seggelni. Ha seggeled, pont az ellenkezőjét éred el, egy egyszerű esetet se fogsz tudni megoldani, mert az élet nem a tankönyved. Az életben rejtvényeket oldasz meg, amiben a tudásodra támaszkodhatsz, de sose találsz olyan fejezetet egy könyvben sem, hogy az "elhízott, 9 éves, poliuriás Cirmi esete". Az állatorvoslás nem száraz. És igen, lehet, hogy tehénseggekben kell majd turkálnod, sőt egyetem alatt tuti, de nem csak erről szól. Gusztustalan is tud lenni, persze, de szerintem az embernek van egy alap intelligenciája, amivel tudja kezelni ezeket a helyzeteket.


Mindazonáltal azt a szakot válaszd, ami Téged érdekel. Ne szakkönyvet nézz, azzal szm semmire nem mész, inkább azt gondold végig, minek tudnád elképzelni magad. Az az alap baj a diákokkal, hogy csak az egyetemig látnak, hogy mit kell tanulni, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy az egyetem UTÁN mit fognak csinálni egy életen át.

2017. febr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!