Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek a minőségirá...

Mi a véleményetek a minőségirányítási mérnök specializációról?

Figyelt kérdés

Ez a specializàció a könnyűipari mérnök szakon, az Óbudai egyetemen van. Olvastam erről a szakról jót-rosszat. Például hogy a csomagolással és nyomdával el lehet helyezkedni könnyen, a ruhával kevésbé.

De a minőségirányításról semmit sem olvastam/hallottam, pedig az érdekelne a legjobban.

Esetleg aki erre a szakra jàr vagy erre az egyetemre tud szolgálni valamilyen információval?

Azok válaszát is szívesen várom akik belelátnak ebbe az egészbe. Szerintetek szükség van ezekre a szakemberekre? Megéri ide jelentkezni?


Nagyon köszönöm a válaszokat!! :)



2017. jan. 18. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Én max ebben úgy látok jövőt, hogy ISO-auditor, ha lehet arra szakosodni, és azzal kint is kapsz munkát.
2017. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Most gyorsan utánanéztem, és ezt csak OKJ-s képzésben találtam. Viszont a nyílt napon rákérdezek majd. Köszönöm :)

És azt meg tudod mondani esetleg hogy szerinted miért jobb ez a specializáció mint a sima?

2017. jan. 19. 00:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert a "sima" az egy gyüjtőfogalom, amit én írtam az pedig egy konkrét végzettség.

Mint pl amikor valaki orvosnak tanul aztán szakosodik belgyógyászatra, vagy sebészetre, vagy másra.

Te egy alapképzést végzel el, amivel vagy szakosodhatsz és elkezdhetsz dolgozni, vagy a diplomádat felhasználva továbbléphetsz mesterszakra, majd PhD re, és a későbbiekben feljebb.

2017. jan. 19. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gondolom most benned felmerüla kérdés, hogy akkor minek a diploma.

Azért mert nyelvvizsgához kötött egyrészt, másrészt a nemzetközi multik szintjén a "diploma" az érettségivel egyenértékű. Kint akinek nincs diplomája az betanított munkát kap, nem fog irodában ülve dolgozni, esetleg ha ügynökmunkát csinál akkor.

2017. jan. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem már, tehát akkor így nem igazán lehet keresni munkát, hogy minőségirányítási mérnök, kell még valami "plusz".

És a műszaki menedzser képzésen is találtam ehhez hasonló specializációt. Viszont arról a szakról mindenhol azt hallani hogy büfészak, felesleges. Erről esetleg tudsz valamit? :) hogy melyik alapszak érné meg jobban?

2017. jan. 20. 00:05
 6/7 anonim ***** válasza:
A minőségirányítási mérnök az egy igen keresett szakma, de nem vagyok benne biztos, hogy BSc szakirányként nyerő választás, bár affelől, hogy el tudnál vele helyezkedni amennyiben a nyelvtudásod, a hozzáállásod és a felkészültséged megfelelő, nincs kétségem. Én magam minőségirányításban dolgozom évek óta, különböző vezetői és fejlesztői pozíciókban, amúgy az alap és a mesterdiplomám is műszaki mérnöki szakirányokon szereztem, de ez egy QA mérnöki pozíció megcsípéséhez nem is feltétlen elvárás, hiszen ezen a területen éppúgy rengeteg soft skill szükséges, mint konkrét tudás, és sok az egyetemen kívüli képesítés. Ha javasolnom kéne valamit, én azt javasolnám, hogy valami specifikusat tanulj, minőségirányítási szakmérnökit vagy egyéb elismert továbbképzést később is lehetetsz. Az ISO auditori végzettség (nekem is van 4, ISO 9001 / ISO 14001 / ISO 50001 és OHSAS 18001) az egy jó plusz, de ha nem a magyar kkv-k szintjén gonodolkodsz, akkor semmire nem elég, és nem is ennek a lepapírozása, auditálása egy QA mérnök legfontosabb feladata. Nem tudom segítettem-e bármit a dologgal kapcsolatban, vagy túl csapongó ez a válasz, ha esetleg van bármi konkrét kérdésed azt megválaszolom.
2017. jan. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Utolsó

lövésed sincs a szakmáról! ;)

2018. okt. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!