Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Késő elkezdeni a színészkedést...

Késő elkezdeni a színészkedést most 18 évesen előzetes tapasztalat nélkül? TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés

Színészkedés? Mit tegyek? TÖBBI LENT!

Érdekel a színészkedés (leginkább filmes), ugyanis mindig is érdekelt a média világa.

A helyzet az, hogy elég introveltált vagyok, gátlásos, szóval ha szerepelnem kell egyből elkezdek izgulni, de ugyanakkor valahogy a kamera előtt jól érzem magam, meg amikor szerepelek, akkor sikerül kizárnom az embereket, és úgymond feloldódnom. Ez nagy akadály?

Szeretnék színészkedni, statisztálni, már kerestem is ügynökségeket, oda majd regisztrálok szerintem.

Színjátszós tapasztalatom annyi van, hogy pár hónapot jártam improvizációs színkörbe, illetve kisebb koromban jelentéktelenebb előadásokban játszottam (szöveges) szerepet, de sosem tanultam a szakmát. Meg 1 évig volt heti 1 dráma órám ahol csináltunk mindenfélét. (Statisztáltam már, bár ez nem számít gondolom). Amúgy elég kevés önbizalmam van, és nagyon félek, hogy azt mondják hogy nincs tehetségem hozzá. Kiskoromtól kezdve szövegkönyveket vagy könvyeket játszottam el, esetleg színdarabok szövegeit.

Miket tudnátok javasolni, hogy/hol próbálkozzak, meg hogyan tudhatom meg, hogy egyáltalán van-e tehetségem hozzá, vagy hogy tudom ezt fejleszteni, vannak gyakorlatok esetleg? Nagyon késő most elkezdeni érdeklődni a dolgok után, tehát létfontosságú hogy valaki kiskorától kezdve ezt csinálja?



2017. jan. 19. 00:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem késő. Jelentkezz színműre vagy OKJ képzésre, mert ha nincs végzettséged, nem fognak komolyan venni a szakmában. Ha van művelődési ház a közeledben, ott szoktak szervezni színjátszóköröket, illetve az interneten is biztosan találsz ilyen helyeket. Fizetős színi tanodába szerintem ne menj, ott általában leakasztás megy, úgy hallottam.
2017. jan. 19. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Csinálj referenciát, ami alapján eldönthetik, van-e vagy nincs tehetséged. Ha van olyan ismerősöd, aki foglalkozik amatőrfilmezéssel, akkor írjatok egy filmet - a te főszerepléseddel -, amiben célzottan a színészi munkán van a hangsúly. Olyan karaktert alakíts, akit úgy érzed a legjobban tudnál eljátszani, komolyan, őszintén átszellemülve. Ilyenkor szokták azt mondani, hogy csak add önmagad és az lesz a legjobb. Ez akkor igaz, ha a személyiséged rendelkezik egy olyan erős stílussal, ami a tömegből kitűnik és kamera előtt is tudod hozni zavartalanul ezt a stílust, tehát önmagadat. Nekem pl. egy nagy kihívás eljátszani önmagamat a kamera előtt.

Lényeg, hogy mielőtt elmennél valahova tanulni ezt a gyönyörű mesterséget, előtte gyakorolj, tapasztalj, képezd saját magad, tehát ismerd meg önmagad. Az önismeret egy nagyon fontos dolog, főként ilyen téren.

Ez a magad iránti bizonytalanság a tehetségedet illetően, azt sugallja számomra, hogy lehet csak nagyon szerény vagy, ezért nem mered bevallani magadnak, hogy valóban tehetséges vagy. (Aztán beszélhetünk persze álszerénységről is, de meglévő tehetséggel.) Megfontolandó zárósorként, egy témához kapcsolódó érv, mely szerint aki tehetséges, az tudja magáról, hogy az! u.i.: ha nincs kivel filmet csinálnod, - habár írtad, hogy szerepeltél már kamera előtt, ebből kifolyólag következtethető, hogy valamiféle (amatőrszintű) filmes kapcsolatod lehet - akkor ez legyen a következő kérdésed, hogy kivel! :) (ez mind csak ötlet egy laikustól) (22)

2017. jan. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ment a zöld pacsi, de várok még válaszokat :)
2017. febr. 1. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!