Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elbizonytalanodtam másodévesen...

Elbizonytalanodtam másodévesen, hogy biztosan jó szakot választottam -e. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Szóval ahova járok, az szerintem nem egy nehéz szak.Amikor jelentkeztem, azt gondoltam, hogy milyen jó lesz, az való hozzám és milyen érdekes. De csalódtam. Úgy érzem hogy egy nehezebb, műszaki pálya jobban illett volna hozzám. A 2. évemben járok, 3 éves az egyetem, abbahagyni nem akarom, mert akkor vissza kell fizetnem a tandíjat.

Szóval az bizonytalanít el, hogy a képességeimhez mérten egy jobb, nehezebb szakra is mehettem volna, amivel ráadásul biztosabb az elhelyezkedés is. A jelenlegi végzettségemmel nem tudom mire leszek jó. Nagyobb esélyt látok arra, hogy nem kapok vele jó állást, mint az ellenkezőjére. Bár meg lehet vele kapni állítólag egész jó helyeket, de én erre kevés esélyt látok. Ami miatt rosszul érzem magam néha, az a bizonytalan jövő.

A tanulással nincs gondom, és sosem volt, csak úgy érzem hogy amit tanultam eddig az egyetemen, annak a 80%-a fölösleges hülyeség volt, amiből nem fogok megélni. Azt gondolom, tehetséges, intelligens vagyok, és többnyire szorgalmas is, de úgy érzem ezeket az adottságokat elpazarlom, mert olyan dologba fektetem, aminek kevés értelme van. Egy kétszer nagyon mélyponton vagyok emiatt, szerintem depressziós is voltam néhány ilyen időszakban.



2017. jan. 19. 13:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, az egész felsőoktatásra jellemző, hogy a tanultak nagy része nem használható a munkaerőpiacon. Éppen ezért nem is annyira az intézményen múlik, találsz-e munkát, és milyet, hanem azon, beleásod-e magad valami olyanba, ami eladható. Ha már csak másfél éved van, csináld végig, aztán esetleg mesterképzésen másfelé mész kicsit. Persze teljesen mást nem lehet.
2017. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Ha szakváltás miatt hagyod abba, akkor nem kell fizetned, ez ne tartson vissza.
2017. jan. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Első, ez igaz, csak az a baj hogy először mindig a papírt nézik...
2017. jan. 19. 13:52
 4/15 anonim ***** válasza:
46%
Nem hiszem. A munkaadónak az az érdeke, hogy jó munkaerőt találjon. Ezért azt nézi, hol és milyen gyakorlatot szereztél a képzés alatt, illetve felméri a tudásod.
2017. jan. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Örülj neki hogy könnyű, ingyen diploma. Minden diploma hasznos, kivétel nélkül, hiába terjesztik sokan az ellenkezőjét... Én jövőhéten záróvizsgázom egy büfészakon.
2017. jan. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem igaz, ha nincs szaktudásod a diploma mögött akkor cseszheted.. Akkor többet ér egy OKJ
2017. jan. 19. 17:20
 7/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, nem értek veled egyet, kb minden 2. álláshirdetésben szerepel a feltételek között h "bármilyen felsőfokú végzettség", ebbe az OKJ nincs benne, az nagyon lekorlátoz egy szakmára
2017. jan. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Én is így voltam, halálra untam magam alapképzésen. Éppen ezért van is rá megoldásom, nekem bevált. Egyrészt unalmas időmben csináltam két TDK-t, az egyikkel különdíjas lettem az országoson, a másodikkal pedig első helyet nyertem.

Emellett pedig elkezdtem gyakornokként dolgozni olyan területen, ami érdekelt. Gyakornoknak sokkal egyszerűbben felvesznek akkor is, ha semmi közöd nincs a szakmához. A másik lehetőség, hogy kinézel egy céget, ahol szeretnél dolgozni, és van olyan munkakör, amit később szívesen csinálnál. Ha az adott területre nem is vesznek fel, érdemes más területre elmenni gyakornoknak, és ha már lehúztál ott pár évet, ismerni fognak, nagyobb esélyed van, hogy átvesznek olyan területre, ami érdekel. (Engem pl így vettek át mérnöki gyakornoki helyről marketingre úgy, hogy életemben nem tanultam marketinget. Utána meg már csak az látszott az életrajzomban, hogy msc végére van 2,5 év marketing tapasztalatom.)


Ezek mellett pedig keress egy olyan msc-t, ami közelebb áll ahhoz, ami érdekel, és alapképzés után végezd el azt. (A felvi mesterképzés keresőjére ne hallgass, elég hiányos. Inkább nézd meg, mik vannak egyáltalán, ezek közül mi érdekel, és az adott egyetem honlapján nézd meg, mik a bemeneti követelmények.)

2017. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én váltanék a helyedben amíg lehet. Évekig ez fogja csesztetni az agyad, hogy mi lett volna ha másnak tanulsz.


Pályakezdőként meg komoly munkahelyre biztos, hogy kérni fogják a szakirányú diplomát.

2017. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nekem a szívfájdalmam mostanában leginkább az, hogy most az egyetemi évek alatt kezdett el érdekelni egy olyan terület, amiben jobban el tudnám képzelni magam. Konkrétan az IT világa, főleg a programozás. Fél éve elkezdtem vele foglalkozni magamtól, illetve az egyetemen is tanulom jelenleg, de nem olyan magas szinten, hogy komoly programozó váljék belőlem. Persze, otthon sokat gyakorlok, már amennyi időm van más tárgyaim tanulása mellett. Érzem, hogy jó lehetnék ebben a szakmában, de nem kapok olyan kiképzést, mint az informatikai szakokon tanulók. (Nincs matekom, analízis, algoritmus-elmélet..) Tehát hátrányban vagyok velük szemben, ráadásul időm is kevesebb van, mert az unalmas és haszontalan alaptárgyaimmal is kell foglalkoznom. Szeretnék MSc-n ilyen irányban továbbmenni, de a jelenlegi BSc-mmel nem vennének fel oda.

Ha visszapörgethetném az idő kerekét, biztos hogy valami műszaki pályát választottam volna, és előrébb tartanék. A jelenlegi szakomban csalódtam, nem gyakorlat - orientált, és gyakran unalmas. Amikor elkezdem nem erre számítottam. (nem tudhattam előre) .

2017. ápr. 26. 22:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!