Milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés
1 év múlva jelentkeznem kell egyetemre, és még elképzelésem sincs milyen szakot válasszak. Ami érdekelne az a matek, viszont nincs angol nyelvtudásom, mert németet tanítanak, de pocsékul. Nagyon örülnék, ha valaki segítene, bármilyen szakot írjatok, amihez tudás kell, (mivel mindenből kitünő vagyok, ezért szeretném hasznosítani a tudásomat) és ne legyen tanári pálya :)

2017. jan. 21. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Mérnök informatika vagy gépészmérnök lenne az én tippem. Mindkettőnél van matek, de ide kell az angol is. Azt írtad kitűnő tanuló vagy, ezért mertem ezt javasolni. Az egyetemen lehetőséged nyílik szabadonválasztható tárgy keretében többek között az angol nyelv tanulására. Nemcsak angolt tanulsz, de még kreditet is kapsz érte.


Az sem elhanyagolható, hogy addig még 1 teljes éved van vissza, ami azt jelenti, hogy van 1 éved angolt tanulni. Rengeteg ingyenes és jó anyag/weboldal van az interneten, amik ebben sokat segíthetnek pl.: www.duolingo.com

www.memrise.com

www.italki.com (itt pl.: tudsz anyanyelvű emberekkel chatelni, akár skypeolni is, illetve napi 1 bejegyzést tehetsz közzé (továbbiakért fizetni kell) és anyanyelvű emberek, akár tanárok is, kijavítják a hibáidat.

(ha kell segítség bármely oldalhoz, segítek szívesen, ha írsz mondjuk itt egy üzenetet)

Ha sikerült az alapokat megtanulnod, utána elkezdhetsz akár meséket nézni angolul. Azért mesét, mert az még nem annyira bonyolult, mint a filmek és fontos, hogy már az elején legyen sikerélményed, mert ha nem lesz, könnyen beleunhatsz. Vagy esetleg híradót, mert ott szépen és artikuláltan beszélnek. (youtube)

Az ncore-on rengeteg könyv van fent, több ezres létszámú facebook csoportok vannak nyelvtanulóknak. A lehetőségek szinte kimeríthetetlenek, csak keresgélni kell. Jó szerencsét hozzá! :)


Én németet tanultam/tanulok. A leírtakat magam találtam sok keresgéléssel és utánajárással. Viccen kívül, a google a legjobb barátom. Én például rengeteg német híroldalt, főzőoldalt stbstb. oldalt like-oltam a facebookon, ezáltal minden nap akaratlanul is összefutok a német nyelvvel. Ami a nyelvtanulásnál fontos, hogy próbálj minden nap gyakorolni, ha nem is sokat, de egy 10-20 percet mindenképp. Többet ér, mint heti 2-3 alkalommal 30 perc. Nem hiszed el, de ragadni fog, mint a kosz. :) És majd, ha már ott tartasz, hogy alap szinten beszélni tudsz, akkor lefekvéskor meséld el magadban, milyen napod volt, mit csináltál. Vagy reggel, hogy mit tervezel aznapra. Nagyon sokat segítenek. :)

2017. jan. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :)
2017. máj. 13. 15:02
 3/3 A kérdező kommentje:
És lenne hozzád mégegy kérdésem! Pénzügy és számvitel szak vagy a gazdasági nem lenne megfelelő? Vagy mi a véleményed ezekről a szakokról?
2017. máj. 14. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!