Milyen faktokat érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok, és elérkezett a faktválasztás ideje. 2 továbbtanulási irány érdekel igazán:a pszichológia illetve a kommunikáció és médiatudomány. Sajnos, fogalmam sincs, melyiket válasszam a későbbiekben, ezért is okoz gondot a fakultációválasztás.

Először biológiára és angolra gondoltam, ami ugye jó lenne a pszichológiához. De megfordult a fejemben a magyar is, csak nem tudom bírnám-e. Németet és angol tanulok, ezeket szeretem is, csak nem tudom, ha ezt a 2-t választom, az úgy jó-e felvételi tárgynak bármelyik szakhoz. Teljesen összezavarodtam, eddig azt hittem, tudom mit akarok kezdeni az életemmel, de most elbizonytalanodtam. Szerintetek mi alapján döntsek? Egyáltalán ér valamit manapság a kommunikáció és médiatudomány végzettség?



2017. jan. 21. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
A kommunikáció és médiatudomány semmit sem ér. Pszichológiára pedig csak akkor menj, ha rászánsz a tanulásra legalább 10 évet és sok pénzt. Az alapképzéssel csak viselkedéselemző leszel, de még a mesterrel sem érsz semmit sem a gyakorlatban, nagyon sok továbbképzést kell elvégezned, és ezeket már mindenképpen önköltségen. Mire dolgozhatsz a szakmában, 10-15 év is eltelhet. Mindezt úgy mondom, hogy engem is nagyon érdekel a pszichológia (én nem ezt választottam, mert van más érdeklődési köröm is). Azt kell eldöntened, hogy számodra megéri-e ennyi időt, pénzt és energiát befektetni a pszichológiába. Ha ezt választod, szerintem a biosz-magyar párosítással érsz a legtöbbet. Illetve nyelvet is tanulj, de szeritem ahhoz nem kell faktot felvenni.
2017. jan. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Első éves pszichológia szakos hallgató vagyok. Engem is hasonló irányba húzott a szívem, és én a pszichológiát választottam... Nagyon nem bántam meg! Itt már belelátunk, hogy tényleg sokfelé el lehet vele indulni a későbbiekben. Én történelemből emelteztem (és olaszból, de azt nem fogadták el, inkább csak a nyelvvizsga miatt kellett). Igazából ha később is hasznát akarod venni, akkor szerintem az angol és biológia a legeslegjobb döntés. De igazából egy emelttel is el lehet érni a kellő pontszámot (nekem is bőven bőven meglett) + 2 közép vagy 1 felsőfokú nyelvvizsga (akkor nem ajánlott ez a megoldás, ha abból a nyelvből akarsz emeltezni is, mert úgy nem fogadják el a pontszámításnál mindkettőt, de ezt gondolom mindenki már szájbarágósan elmondta). A magyar szerintem az egyik legnehezebb, de ez egyéntől függ persze. A töri emeltemnek nem veszem sok hasznát itt a szakon, de én hangsúlyoznám, hogy első sorban az a lényeg, hogy bekerülj, így azt válaszd, amiből a legjobb eredményt tudod elérni. Én pl nem voltam biosz faktos, de simán meg lehetett tanulni a vizsgára a bioszt is 5-re komolyabb előzetes emelt szintű tudás nélkül. Egyébként az angol és német is nagyon szuper párosítás lehet, ha azokból emeltezel! Meglesz vele a két emelted (mindkét nyelvet elfogadják pszichológia szakra- így kimaxolod a lehetséges 100 plusz pontot) és később a nyelvvizsga miatt sem fog fájni a fejed (ugye az emelt az megfelel középfokú nyelvvizsgának).
2017. jan. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!