Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes csak azért elkezdenem...

Érdemes csak azért elkezdenem egy OKJ-t a meglévő diplomáim mellett, mert érdekel?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Két diplomám van jelenleg, 25 éves vagyok, már keményen dolgozok a szakmámban. Viszont érzek egy betöltetlen űrt. Nagyon sok minden érdekel engem, de egy valami különösképpen amellett a szakmák mellett, amiket elvégeztem. Egyetemet már nem kezdenék, OKJ-ban gondolkodok, csak azt nem tudom, érdemes-e ráköltenem azt a pénzt, amit esetleg lakásba vagy másba is fektethetnék. Nem hiszem, hogy dolgoznék benne, hiszen már elindultam egy másik úton, de ki tudja? Jelenleg viszont úgy néz ki, hogy csak azért tanulnám, mert komolyan foglalkoztat már nagyon régóta. Emellett talán egy kis vágy is bennem van, hogy azt mondjam, papírom is van róla, és ez nem csak egy időszakos fellángolás.

A képzés maga szombatonként lenne, amikor nem dolgozok, viszont egy kicsit tartok az időtől is. Ezek ugyanis egymásra épülő OKJ-k, lehet, hogy 3 évbe is beletelne, mire végzek, és nem kevés pénzbe persze. Tudom, hogy nekem kell döntenem, de kíváncsi lennék, nektek vannak-e hasonló tapasztalataitok, élményeitek. :) Hátha tudtok segíteni, esetleg kezdő lökést adni, ugyanis kissé önzőnek érzem magamat ezek a gondolatok mellett. Köszönöm előre is!



2017. jan. 22. 14:03
 1/3 Zsüle Ferenc válasza:
47%
Ha rám hallgatsz. Azt csinálsz amit akarsz.
2017. jan. 24. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szia!Lányom a doktorandusz képzés után elment OKJ-s villanyszerelő tanfolyamra.Igaz ez ingyenes és mellette vállalkozó lett.Szerintem nyugodtan tanuljál.
2017. jan. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 szlilla5 válasza:

A kérdés felvetését sem értem... Ha érzed az űrt és tudod is rá a megoldást, akkor miért nem csinálod? (A legtöbb OKJ-s képzést indító cég biztosít részletfizetési lehetőséget, valamint ha időközben mégsem tetszene fel lehet bontani a szerződést - ha jófejek a cégnél akkor pedig időarányosan kell csak kifizetned a tanfolyami díjat.)

Esetleg a munkahelyed nem támogatná azt, amit kinéztél?

2017. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!