Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen számít, hogy féléven...

Egyetemen számít, hogy félévente 18 kredit legyen meg, vagy csak az 1 év aktív státusz után a 36 kredit, hogy ne tegyék át a diákokat költségtérítésesre?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy a 36 kreditnek meg kell lenni,de mi van ha az egyik fél évben csak mondjuk 10 van,de a másik félévben 26 van, így egy évben kijön a 36 kredit?


Az más kérdés,hogy a 2. fél évben nehéz lenne annyit összeszedni,mivel sok kurzust újra fel kell venni és nincs lehetőség sok újat.



2017. jan. 24. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
A két aktív félév átlagának kell legalább 36-nak lenni, tehát ha egyik félévben egyet sem teljesítesz, de a következőben legalább 36-ot, akkor is OK.
2017. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hülyeséget mondtam, nem átlagának, hanem összegének.
2017. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tényleg az összegének.
2017. jan. 24. 14:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha van nálatok vizsgakurzus, akkor próbálj úgy felvenni tárgyat, hátha akkor sikerülni fog. Egyébként csak nyáron van átsorolás és addigra kell meglennie a 6 kreditnek. Hogy ezt hogyan szeded össze már rajtad múlik.


Én másodikos vagyok, de tavalyról megmaradt kb 9-9 kreditem mindkét félévből és kipótoltam 3. és 4. félévből olyan tárgyakkal amiket fel tudok még venni és gond nélkül meg van a 36 fél év végére(már ha sikerülni is fognak). Aztán szeptembertől a megmaradt tárgyakat veszem fel és be is hoztam a lemaradásom. Persze ez is csak akkor működik, ha sikerülnek is majd a vizsgáim.

2017. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bocsi 36, csak az egyik 3-as gombom nem igazán működik.
2017. jan. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

És hogy számítódik az az egy év alatt 36 megszerzendő kredit, ha én 3 passzív félév után most tavasszal fogok ismét aktív félévet kezdeni és (miután már minden tárgyam teljesítve van, kivéve) a szakdolgozati tárgyam lesz csak (ami 15 kredit). A jövő, utolsó őszi félévemben pedig 30 kredit értékben az intenzív szakmai gyakorlat (ami 3 hónapos időtartamú).


Tehát akkor azt az egy évet nekem hogy nézik?

2017. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Utolsó! Egybefuggoen csak 2 felevet lehet passzivaltatni. Nem?
2017. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Kérelem útján, én 3 összefüggő félében voltam passzívos.
2017. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!