Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hányan szoktak elérni a...

Hányan szoktak elérni a 450-460 pontot felvételin?

Figyelt kérdés

Szinte Minden gazdasági szakon 440 felett van a ponthatár ...

en is oda szeretnek jelentkezni,

4,7 az átlagom, de akkor is nagyon felek hogy mi lesz.



2017. jan. 26. 06:31
 1/3 anonim ***** válasza:
72%

Gazdasági szakosok esetében az önköltségesek és államisok megoszlása valahol 90-10% lehet vidéken, pesten is max 60-40%.

Az átlagoddal amúgy nem mondtál sok mindent. :D 4,7 és? Lehet az egy erős gimi, egy átlagos is, lehet az egy tyúkképző is, ahol szégyen a nem 4,5 fölötti szint.

Emellett ami még fontos az-az érettségi eredmény, és ugye a plusz pontok.

Ha full ötös lenne az átlagod(mindkettő), és 100%-os közép érettségik, az is még csak 400 pont. :D

A legkönnyebb mód a bekerülésre azonban tényleg az évvégi, félévi jegyek minél jobb átlaga, és a két felvételi tantárgy legjobbra történő megírása, és a plusz pontok.

Sajnos az egy emeltet nem nagyon tudod megkerülni.

Emelt matekot ajánlom, az segíteni is fog.

Emelt töri nem fog semmit sem érni, mármint csak a bejutás szempontjából számít.

Még jó ötlet lehet a nyelv is. (Sőt ha nem psz-es akarsz lenni, akkor még sokkal fontosabb)


2db 90% fölötti emelttel már bent is vagy. :) Az 460 pont.

2017. jan. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is két emelttel és magas hozott hozott pontokkal értem el tavaly 457 pontot. (De két emelttel és pontduplázással is simán meg lehet csinálni.)

Ha csak egy emeltet csinálsz, akkor két középfokú vagy egy felsőfokú nyelvvizsgával kaphatsz +40 pontot (nekem meglett volna, ha nem lett volna meg a max. többletpontom már így is az emeltekből), akkor alig vagy rosszabb helyzetben mint egy második emelttel, és ha a szakodhoz nem kell feltétlenül, akkor a nyelvtanulásba jobban megéri energiát fektetni, szerintem, az mindenhez kell, akármivel foglalkozol is később az életben.

2017. jan. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem tavaly 484 pontom lett, úgy hogy dupláztam a két emeltemet
2017. jan. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!