Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ezek közül a szakmák közül...

Ezek közül a szakmák közül melyikkel járnék a legjobban?

Figyelt kérdés

Melyikkel tudnék könnyeben elhelyezkedni?

-Tanító: Amitől itt tartok az az alkalmassági, mert egyáltalán nem tudok énekelni. Viszont a ,tanítás, az emberekkel (gyerekekkel) való foglalkozás érdekel. Bár bizonytalan vagyok ,meg tudnák -e belőle normálisan élni? Hiszen a Tanítói/tanári élet most a hírek szerint nem a legjobb.

-Tájépítészet és Településtervezés: Szeretem a biológiát, főleg a növénytant, nyitott vagyok a tervezésre és a kreatív munkákra, ezért is merült fel bennem ez mint lehetőség. De egyetlen egy embert sem tudok ami ezt végezte volna el , s így felmerül bennem a kérdés: Egyáltalán van erre kereslet?

-Pszichológia: Azért tetszett meg , mert egy bizonyos szintig kapcsolódik a biológiához és a pedagógiához is. Szívesen tanulnám, de a kérdés már ismerős lehet: El tudok vele helyezkedni? Tudok vele egyáltalán bármit is kezdeni? Több véleményt is hallottam, hogy ez egy méltatlanul népszerű szak, illetve ,hogy így is túlképzés van belőle.

- Pénzügy és számvitel vagy kereskedelem és marketing szakkal jobban járnák? Igazából a matekot szeretem , érdekel is , ezzel sem lenne problémám.


Mint látjátok elég tág az érdeklődési köröm.Ha bármelyikkel van tapasztalatotok (esetleg tanuljátok, tanultátok), véleményetek, bármit örömmel fogadok. (elég sürgős lenne ,mert döntésképtelen vagyok ,és így is szorít az idő)

Előre is köszönöm mindenkinek aki veszi a fáradságot és válaszol! :)



2017. jan. 26. 19:40
 1/4 A kérdező kommentje:
Igazából a utolsó érdekel a legkevésbé.
2017. jan. 26. 19:49
 2/4 anonim ***** válasza:
Első vagy az utolsó, de inkább az utolsó, mert biztosabb és keresettebb. Az első szép hivatás lenne, de elég bizonytalan, ott minden változik, nem jók a tankönyvek, türelmetlenek a szülők, meg a gyerekek is.
2017. jan. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudom, és nem akarom belédbeszélni, de van egy olyan érzésem, hogy te inkább emberekkel szeretnél foglalkozni, mint adatokkal. Bár lehet, hogy tévedek. Ha az az utad, akkor megtalálod a helyed. Bármelyiknek is futsz neki. Viszont egy életre választod, melyiket tudnád még 30 év múlva is például szívesen csinálni, melyiket bírnád a legjobban? Amúgy a tanítóságban is van egy kicsi pszichológia, és szerintem , ha pl matekot akarsz tanítani, annak nem feltétlen kell jól énekelni. Meg hát ugye ott amúgy vannak a gyerekek, pszichológusnál meg a szomorú emberek, és a segítségre, tanácsokra váró panaszaik. Na dee ááá, most nem igaz máá, hát valahogy belül érezned kéne, hogy neked melyik lenne a legjobb. És szerintem ne fizu alapján válassz, meg hogy miből mennyi van, hanem, hogy te mit csinálnál a legszívesebben. Azt hiszem, az lesz a legjobb döntés. Amúgy lehetnél akár gyerekpszichológus is, csakhogy bedobjak mégegyet?:) Tanítanál inkább, vagy terveznél, vagy emberek panaszain segítenél, vagy számolgatnál? Mindegyik biztos tök jó amúgy, de hát na, belül csak érzel valamit, hogy melyikként tudnád elképzelni magad leginkább. Mert, hogy felírod több cetlire mind a 4-et, és amelyiket lehúzod legtöbbször, vagy az első 3 alkalomban többször szerepel, hogy mindig visszarakod, és úgy húzogatod ki, hát nem tudom, mennyire lenne hatásos döntő módszer. Vagy az érmefeldobálós, hogy egyik érmét feldobod az egyik kettőre fej-vagy írás, másik érmét meg a másik kettőre, és utána a kettő, ami bentmarad, arra mégegyszer feldobnád az érmét. Ja meg amúgy tervezgetni például hobbiból is lehet dolgokat, szóval nem feltétlenül csak munkaként, pénzért, hanem saját magad szórakoztatására is. Amúgy, hogyha az utolsót érzed magadtól a legtávolabbinak, talán ki is hagyhatnánk.
2017. jan. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Tanító vagyok, szeretem de ha újra kezdhetném mást tanulnék. Kevés a fizetésem, nincs előre lépési lehetőség, sok a munka. Ma már nem olyan tanítani mint 10-15 éve, sokkal keményebb mint bármelyik laikus gondolná.


A férjem állatkerti gondozó szeretett volna lenni, de pénzügy és számvitelt tanult a BGF-en. Nem ez volt az álma, nem a szíve csücske de elégedett a munkájával és nem utolsó sorban borzasztó jól keres! Ha jó vagy matekból és van logikád én csak erre mennék a helyedben! Az összes többi amit írtál kuka.Bocsi, a tapasztalat beszél belőlem.

2017. febr. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!