Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha bölcsészkarra mennétek,...

Ha bölcsészkarra mennétek, azon belül melyik szakra, és melyik iskolába? Milyen faktot vennétek fel a középiskolában? Szerintetek melyikkel lehet majd a legjobban elhelyezkedni a jövőben?

Figyelt kérdés
(kérlek kíméljetek meg a büfés poénoktól)

2014. jan. 20. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elhelyezkedést nézzük, mindenképp valami ritka nyelvet ajánlok (kínai, arab...). Angolul tudni már úgyis alap. Faktnak történelem és magyar, esetleg nyelv, ezek szinte bármelyik bölcsész szakra jók, kivéve ha van valami külön követelmény. (Pl. skandinavisztikán mindenképp emelt angol vagy német.) Ha BTK, akkor ELTE, ez a legelismertebb és nyelvek közül is itt lehet leginkább válogatni.
2014. jan. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csakis az ELTE BTK. Rengeteg szak van, számtalan lehetőséggel, amelyek egyébként csak rajtad múlnak.

Én magyar faktos voltam, emelteztem is magyarból, de nekem követelmény volt.

2014. jan. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én SZTE-BTK-n vagyok, oroszon. Töri és olasz faktos voltam, szerintem a töri+idegennyelv kombó elég univerzális a BTK-ra. És nem mennék másik helyre, csak Szegedre! :))
2014. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha én választhatnék, nem gondolkodnék sokat, a keleti nyelvek és k.-t jelölném, azon belül is a tibetológia szakirányt! Mindig is érdekelt Tibet! diplomamunkának már most lennének ötleteim, szerintem Tibet egy felfedezetlen része bolygónknak, emellett érdekelne a kultúra is, a nyelvet pedig tolmácsszintig tanulnám, nem is értem, miért nem ezt jelöltem, az altajisztika szakirány is tetszett :) amikor a világ NY felé indul, én Keletre vágyom ! Amellett, hogy sokan tücsök/büfé szaknak tartják, szerintem a legcsodálatosabb utazás Földünk ismeretlen tájaira. Nem tudok olyan kart mondani ami ilyen értéket képviselne, lehetnek közgazdászok, jogászok, mérnökök de az igazi csodában a bölcsészeknek lesz részük!
2014. jún. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én leginkább germanisztika és szlavisztika szakra mennék, szerb vagy horvát irányba (ezeket a szegedi és pécsi egyetemen tanítják, de az ELTE-n is), de a romanisztika is hasznos lehet, az anglisztika nagyon népszerű. Még az ukrán, szlovén, szlovák, orosz szakirányok is jók lehetnek, de én nem választanám ezeket.
2014. júl. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!