Ha jogi egyetem mellett szeretnék még valami mást is tanulni, akkor mit érdemes? Pszichologián vagy politologián gondolkodtam, melyiket hogyan lehet kombinálni a joggal, illetve melyiknek van több értelme?

Figyelt kérdés
2017. jan. 28. 17:57
 1/6 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
Valamelyik nagyobb, átfogó gyakorlati tudományterületet oktató szakot (műszaki, egészségügyi, gazdasági) hogy később szakjoggal tudd kombinálni. Erre persze külön képzések is vannak, de önmagában nincs sok értelmük, ha a mögötte levő tudományt nem érti valaki. Kevés olyan társadalomtudományi szak van, amely passzolna a joghoz.
2017. jan. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Most fogsz menni jogra vagy már elkezdted ?
2017. jan. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Em/// válasza:
50%

Szerintem a pszichológiát válaszd. Taktikusabb...

Persze a te döntésed

2017. jan. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A jogot már elkezdtem több éve :)
2017. jan. 28. 18:38
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Pszichológia nem sokat ér, inkább a jogi területeken próbálj minél többet elérni.
2017. jan. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami érdekel. Attól is függ, mi szeretnél lenni, és ennek fényében lehet társítani valamit. Közgazdaságtan? Nyelvszak? Kriminológia? Kriminalisztika? Esetleg igazgatási szakok? Amúgy úgy látom, hogy az ilyen párhuzamos tanulásnak gyakran nem lesz jó vége, sokszor egyik területet sem tudják igazán az ilyen arcok. Inkább a jogban próbálj elmélyülni, és ha tudod, mi érdekel jobban, ahhoz lehet "passzítani" valamit. Látatlanban nehéz...
2018. okt. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!