Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE programtervező vagy...

SZTE programtervező vagy mérnök informatikai szak a jobb?

Figyelt kérdés
Egy mérnökinformatikus megtanul ugyan úgy programozni mint egy programtervező? Melyik szak az érdekesebb, melyikkel lehet érdekesebb munkát szerezni? Melyiket ajánljátok?

2017. jan. 29. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ebben senki se fog tudni igazán segíteni, ezt már neked kell eldöntened.


Ha a programozás érdekel jobban, meg az informatika elméleti háttere akkor proginfó, ha szereted a fizikát és érdekel a gyakorlati alkalmazás része akkor mérnök info.


Mind2 egyaránt érdekes szak és ugyanúgy könnyű vele elhelyezkedni.

2017. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget. Nulla fizika tudással bent lehet maradni a mernokinfon?
2017. jan. 29. 17:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem kell nagy fizika előképzettség.Le kell ülni és meg kell tanulni.Feladatmegoldós kis zh-k előtt meg át kell bogarászni a feladatokat és ennyi.


Bár 130-an vettük fel a fizika 1-et,és 60-an vettük fel a fizika 2 tárgyat.(Amiből nyilván tavalyiak is vannak egy páran.)

De ez megtévesztő,mert szerintem egyáltalán nem nehéz,csak sokan koncentrációs és tanulási problémákkal szenvednek,vagy motiválatlanok.


egy szegedi mérnökinfós

2017. jan. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, te ugye elsőéves vagy? :D

A mérnökön nem is az első félév a nehéz, később jön a műszaki matek,jelek és rendszerek vagy elektronika, távközlő hálózatok.


A kérdésre válaszolva: mind a kettőnek megtanítják az alapokat, többit magadtól kell megtanulnod otthon.


Kinek melyik az érdekesebb, én mérnökön kezdtem, de az első éves tárgyakkal nem nehezek, de később váltottam, mert a fizikával nem volt még bajom csak a későbbi "mérnökös" résszel. Ha csak a programozás érdekel akkor a programtervező. Mind a kettővel lehet munkát szerezni, mérnökivel ugyan azokat megkaphatod mint a programtervezővel, de viszont fordítva ez nem igaz, progosként nem fogsz mikrovezérlőkkel foglalkozni valószínűleg.

2017. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Így van,most kezdem a második félévem.Nem hinném hogy gond lenne,eddig minden barátom simán megtudta csinálni.De nyilván emberek vagyunk,és kinek mi fekszik.Villamos szakközépből jöttem,elektronikából érettségiztem emelt szinten,szóval tudatos döntés volt a mérnökinfó :D


De így ránézve egy programtervezőre vagy egy gazdinfósra szerintem tény hogy fele ennyit nem szívnak mint egy mérnökinfós.(Nyilván proginfón is van egy két szemét tárgy..)

2017. jan. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jonas125 válasza:

Srácok, tudom, hogy nem teljesen ide tartozik, de megkérdezem. Szte programtervező informatikusnak kell e valamilyen pályaalkalmassági és/vagy egészségügyi követelményeknek megfelelni a felvételinél, vagy akár év közben?


Orvosi igazolás, vérvétel, tüdőszűrő ilyesmire gondolok, hogy minél előbb eltudjam intézni a dokumentumokat. Ha kell, akkor év közben elég vagy már a felvételin kérnek ilyeneket?


Előre is Köszönöm a válaszokat.

2017. márc. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kérnek ilyeneket.
2017. márc. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!