Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék egyetemre menni, de...

Szeretnék egyetemre menni, de nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam: gépészmérnöki (bme), mechatrónika (bme), mérnökinformatikus (bme, debrecen), programtervező informatikus (elte vagy debrecen). Irnátok saját véleményeket, tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
Mind a 4 szak nagyon vonz, csak nem tudom eldönteni, h melyiket válasszam, melyik a könnyebb? Melyik az amelyik nagyon megizzasztana? ha tudnátok bármilyen tanácsot, vagy tapasztalatot mondani, azokat szivesen olvasom.

2016. dec. 29. 19:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok opció, csak szubjektív válaszokat fogsz kapni, amelyek nagyon fognak a döntésben befolyásolni..

Melyik az a terület, amelyik kicsit jobban érdekel mint a többi?

2016. dec. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ha tudnam h melyik tetszik jobban akkor nem volna kiirva a kérdés, de a programozasban van némi ismeretem és tapasztalatom, bár nem sok, és tehetségem is megvan hozzá, a tanárom szerint.
2016. dec. 29. 20:36
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Namost jobb ha tudod, hogy helyetted eldönteni, hogy mi is tetszik neked jobban, mi itt biztosan nem fogjuk tudni, ráadásul az összes ide érkező leírás túl szubjektív lesz ahhoz, hogy az itteni "kedvcsinálóra" alapozhasd a következő 5 éved...


Először mindenképpen azt kellene eldöntened, hogy melyik irány érdekel ezek közül jobban.


Két képzést ismerek jobban, egyik a BME mérnök infó, másik az ELTE programtervező infó. Bár az előbbi jóval keményebb, az utóbbi könnyebb, középsulisabb hangulatú, valójában egyikkel sem jársz rosszul ha elvégzed. A tananyag mindkét helyen nehéz (főleg matek), másodsorban informatikai alapismeretek, harmadsorban programozás. A mérnöki vonalon járva lehet specializálódni mechatronika/villanymérnök irányba, ilyen területek pl. a robotika.


u.i.: Meglep, hogy a villamosmérnökit nem vetted fel a listára, ugyanis az nagyjából a mérnök infó és mechatronikai mérnök közé esik...

2016. dec. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
77%
A gépésznél sokat kell rajzolni (a másik 3 hoz képest), a mechatronikán elég sok pontodnak kell lenni, hogy bekerülj (ez meg lesz?), a mérnökinformatika az jó, de a digitális technikát, elektronikát is részben vágni kell hozzá, a proginfóhoz nem kell fizika meg annyi digit technika. A mérnökinfó bme nagyon-nagyon megizzasztana, ezért Debrecen. De mindegyikkel jó elhelyezkedési esélyed van.
2016. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha van némi affinitásod a programozáshoz, meg egy kicsit érdekel az elektronika is, de közben a gépészet is vonz, akkor én elsőre egy gépészmérnök bsc-t csinálnék, majd átmennék mechatronika msc-re. Önmagában a mechatronika bsc szerintem nem az igazi, lehet, hogy elmegy a kedved tőle (nagyon sokan elmennek mecha után inkább project manager-nek pl). Gépész bsc után a gépész msc meg lehet, hogy unalmas lesz. Viszont egy gépész bsc+mecha msc tökéletesen kiegészíti egymást, főleg, ha már bsc alatt is kacsingattál kicsit a mechatronikai témák felé. Egy ilyen diploma-kombóban szerintem nagy potenciál van, ha közben nem csak a túlélésre koncentráltál, hanem érdekelt is a téma :)
2017. jan. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!