Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két Bsc diploma vagy egy Msc...

Két Bsc diploma vagy egy Msc diploma a jobb?

Figyelt kérdés
Gépészmérnök Bsc-re járok most nappali tagozaton. Ha elvégzem, szeretném megcsinálni munka mellett levelezőn a programtervező informatikus Bsc-t. Azt hallottam, hogy teljesen felesleges két Bsc diploma, inkább akkor az egyiket tornásszam Msc-re. Nektek mi a véleményetek?

2017. jan. 31. 07:40
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Gépészmérnökként kevés programozást tanulsz, így ezzel a végzettséggel aligha fogsz programozói területen elhelyezkedni, míg progterv infón -nyilván- ezen a vonalon fogsz mozogni. Adódik a kérdés tehát, hogy mivel is szeretnél foglalkozni, ez alapján érdemes dönteni, mivel csak azért nem fogsz hamarabb elhelyezkedni sem programozó sem gépész területen, mert egy másik szakból is van BSc-d.
2017. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Vodafonelive ***** válasza:
74%
Előző évben környezetmérnök, mérnökinformatikus és a villamosmérnök trió volt bejelölve.(szintén gépészmérnöki BSc mellé) Környezet volt az első helyen, de tanár beszélt le róla, hogy inkább ne. Mérnökinformatikusra azt mondta egy másik tanárom, hogy akkor vagy ezt csinálod vagy azt, nem nagyon tudod a kettőt összehangolni. Az utolsó ami a villamosmérnöki volt került az első helyre, mert nagyszerűen összehangolható a gépésszel. Fel is vettek és ma jelentkeztem be a második passzív félévemre.(ha el is kezdeném átjelentkeznék levelezőre) Most beadtam a jelentkezést MSc-re. Hiába redukálom le a képzési időt 5 félévre a 7-ből, az MSc még mindig csak 4 félév legjobb esetben. (és szerintem többet érhet, mint 2 BSc)
2017. jan. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Többet ér egy MSc általánossáfban. Nem nagyon van olyan hely, ahol két BSc-re van szükség. Általában vagy az egyik vagy a másik, legalább is azokból amiket írsz. Bár ha ez a kettő érdekel, akkor én inkább mechatronikát, vagy villamosmérnökit tanácsolnék. Sokszor nem is kötik ki, hogy milyen BSc, ezek mind jók, egyikkel se fogsz mellé szerintem.
2017. jan. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából a két Bsc diploma nem azért kellene, hogy mindkettővel egy adott területen dolgozzak. Inkább amolyan bebiztosításként. Magyarul előre terveznék mondjuk 30-40 évre. Mert akkor már lehet, hogy rengeteg gépészmérnök lesz és rengeteg programtervező informatikus. És ha el kellene helyezkednem valamilyen életszituáció miatt, akkor mivel két viszonylag különböző diplomám van, több területen is tudnék dolgozni. Bár tegyük hozzá, hogy 30 év leforgása alatt az egyiket teljesen elfelejthetem, főleg ha csak a másikban dolgozom.
2017. jan. 31. 22:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!