Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb és miért továbbt...

Melyik a jobb és miért továbbtanulási szempontból: Budapest, Debrecen, Szeged? (pénzügy és számvitel)

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni és még 10 nap van hátra a felsőoktatási jelentkezési határidőig. Jelenleg közgazdasági szakközépiskolába járok, tehát magáról a pénzügy és számvitelről már van fogalmam, hogy mi is az, és a többi gazdasági tantárgyról is (mikro- és makroökonómia, pénzügy, statisztika, marketing stb.). Egyáltalán nem tudok dönteni, hogy hova menjek, ezért is szeretnék véleményeket kérni. Körülbelül mindhárom város ugyanolyan messze van, tehát a távolság az nemigazán döntő, talán Szeged kicsit bonyolultabb az átszállás miatt, de az se vészes, fél órával többet kell vonatozni. Maga a szak érdekelne leginkább (pénzügy és számvitel), hogy hol milyen? Milyen az oktatás színvonala, mennyire szívatnak a tanárok, milyenek a vizsgák, milyen a diákélet, milyen(ek) a koli(k),mennyibe kerül a koli és az albérlet átlagosan és hol, milyen a város, milyenféle szórakozási lehetőségeket emelnétek ki egy adott városban? Átlagosan mennyibe kerül az adott helyen a diákélet havonta, mennyire elismert az ott szerzett diploma, milyen a gólyatábor? Budapesten belül a BGF-PSZK pénzügy számvitel szak érdekelne pontosabban, Debrecenben DE-GTK pénzügy számvitel, Szegeden meg ugye nincs más választás, az SZTK-GTK pénzügy számvitel. :)

Persze már olvasgattam véleményeket, de volt amit már több éve írtak és azóta változhatott is. Azért általánosságában tisztába vagyok mindhárom várossal, ismerősöket is kérdeztem már, de szeretnék minél több vélemény alapján dönteni, mindegyik városról/egyetemről mondanak mindenfélét. Egyéb infó: két nyílt napot enged a sulim, így azt ki is használtam, voltam a BGF-PSZK-n és a KVIK-et is megnéztem kíváncsiságból, a KVIK unalmas volt, a PSZK pedig nagyon király. Sajnos Szegedre nem tudtam elmenni, mert egybeesett a PSZK-éval.

Bocsánat, a rengeteg kérdésért, aki válaszol a kérdésekre, neki nagyon megköszönöm, sokat segítene! :)



2015. febr. 5. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Habár én ebben nem tudok segíteni, mert csak jövőre tartok majd itt, én is hasonló irányon gondolkozom, de neked sok sikert a felvételihez :)
2015. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Sokadik ilyen kérdés!

Mindenki azt dicséri, ahova jár - már csak azért is, hogy a döntése helyességét igazolja.

Olyan nagyon-nagyon kevés van, aki mindháromról érdemi véleményt tud mondani! (sok különbség nem lehet)

Én Debrecenben vagyok, isteni volt a gólyatábor, mindig van program, jó a hangulat és nagy az összetartás.

A város is jó, van minden, és minden olyan "modern", korszerű. Kicsit drága a közlekedés (viszont jó), de gondolom az mindenütt így van.

Állítólag ez az ország legnagyobb létszámú egyeteme, milliónyi külföldivel.

Még nem végeztem, tehát a diploma "értékét" nem tudom meghatározni.

No, átadom a szót egy másik város rajongójának - remélem ő meg az ő "lovát" fogja dicsérni...:)

2015. febr. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is BGF-PSZK valamint DE-GTK pénzügy számvitel között vacillálok!
2015. febr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem BME-GTK
2015. febr. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!