Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyenek egy igazságügyi...

Milyenek egy igazságügyi orvosszakértő mindennapjai? Mik a feladatai konkrétan. Esetleg milyen más hasonló szakmák vannak, úgymond 'közvetett' egészségügyi szakmák?

Figyelt kérdés

2017. jan. 31. 14:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sokan irtóznak ettől, azt gondolják, hogy egy igazságügyi orvosszakértő csak hullákat boncol. Pedig ez NEM IGAZ! Bár a mindennapok nagy rész valóban ezzel telik, simán hozzá lehet szokni. Viszont egy igazságügyi orvosszakértőnek sok más dolga is akad. Például fontos feladat az un. helyszíni szemle. Ez a szemle helyszínen történik, az áldozatok(hullák) helyszínen való megvizsgálása. Ezen kívül azért van papírmunkája is egy orvosszakértőnek, megcsinálni az un. halotti bizonyítványt. Ez nem más mint egyfajta jelentés az adott halálesetről, amiben olyan információkat kell leírni, mint a halál ideje meg a halál oka. De egy orvosszakértő csak munkaidőben csinálja ezt, utána ő is olyan mint egy sima ember, kikapcsolódik meg ilyenek. Hasonló orvostudomány a patológia. Én nagyon szeretem ezt a tudományágat, és inkább érdekesnek találom mint undorítónak.



Remélem segíthettem! :)

2017. febr. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
DNS tesztet is csinál rokonoknál-apasági teszt illetve a halottan maradt dns mintából is. De igen, boncol is, diagnosztizál mint a patológus(mikroszkópból)-->bármilyen szövetből. Illetve bántalmazott embereknél is felméri az ember testi sérüléseit.
2017. ápr. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!