Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen az első év a legnehe...

Egyetemen az első év a legnehezebb?

Figyelt kérdés

Hallottam pár embertől,hogy ilyenkor szórják ki a csapat egy részét és a második évtől a tanárok már valamennyivel rendesebbek.

Ezt konkrétan a biosz tanárom mondta,nem tudom,hogy igaz-e?

Mi igaz ebből?



2017. jan. 31. 19:43
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
bármilyen mérnöki karon nem úgy van
2017. jan. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
én inkább azt mondanám, az első évben esnek ki azok, akik lusták, vagy buták, és álomvilágban éltek hogy az egyetemen nem kell tanulni.. az első évben szokod az új közeget, de utána sem különb, csak aki bentmarad, beleedződik.
2017. jan. 31. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első évben

- belerázódsz vagy kiesel

- ilyenkor vannak az alapozótárgyak, amiknek sokszor még kb. semmi gyakorlati közük nincs a szakmához, ezeken sokaknak nehéz átvergődni, és nem is látják értelmét a "szenvedésnek"


Később már beleszoksz, másrészt meg jönnek a szakmai tárgyak, amik már élvezetesebbek, és sokszor jobban is mennek, mert nagyobb motivációval tanulod őket.

2017. jan. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem kiszórják, hanem kiszóródnak. Azok akik lusták/buták/nem motiváltak hogy ezt tanulják.
2017. jan. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Első évben szóródik ki a többség, viszont szerintem később nehezebb. De gondolom szaktól is függ. Az első évben az egész karon szinte ugyanazok a tárgyak voltak mindenkinek, sok volt az elméleti tárgy, kissé feleslegesnek érződik a nagy része. Ennek ellenére tényleg sokan itt véreznek el, hogy ez felesleges, nem tanulom meg, nincs katalógus minek járjak be stb. mentalitást szokják meg és ez miatt buknak ki.


2. szemeszter végén hagyják ott sokan ha elvesztik az állami ösztöndíjukat a kevés kredit miatt vagy 3. szemeszter után szűnik meg a hallgatói amikor nem teljesítik a szűrőtárgyakat vagy nincs min. 45 kreditjük - ebben az esetben kirúgják őket. Ennek ellenére szerintem inkább a 3. év a legnehezebb, addigra elfogynak a tölteléktárgyak, a szakmai tárgyak meg jóval nehezebbek. Plusz akkor már el kell kezdeni a szakdogát is írni mellé, ha vannak nem sikerült tárgyak akkor azokat is fel kell venni még az alap mintatanterv szerinti 30 kredit mellé hogy ne legyen csúszás.


A tanárok nem lesznek rendesebbek olyan alapon, hogy akkor ők benn maradtak akkor enyhítünk. Ugyanúgy vannak végig rendesebb tanárok, segítőkészek meg olyanok akiknél kínszenvedés órára járni vagy vizsgázni. Volt olyan tanárom (nem is egy) aki folyamatosan kérdezett olyan dolgokat is amiket más tárgyakon tanultunk. Úgy voltak vele hogy kevéssel államvizsga előtt alap dolog minden korábbi szakmai tárgy anyagát tudni, mert nem az ő dolguk ezeket leadni. Tudni kell, mert nem érted máshogy a tárgyat. Jogos, de nem éppen rendes hozzáállás. :)

2017. jan. 31. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy az én volt szakomon az elején semmi de semmi köze nem volt a szakhoz egyik tárgyamnak se...
2017. ápr. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!