Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes egy menekülő szakot...

Érdemes egy menekülő szakot beírnom az egyetemi felvételin?

Figyelt kérdés
Előttem az egyetemi felvételi. Csak a pszihológia érdekel, bejelöltem három egyetem összesen három államilag finanszírozott és három önköltséges nappali szakát ( mind pszihológia). Emeltezek magyarból és angolból - közép vagy emelt ( van még két napom eldönteni :),van középfoku német és középfoku angol nyelvvizsgám és rezeg a léc, hogy elérem-e azt a nem kis ponthatárt amit meghúznak :( . A kérdésem nem is ez, hanem az, hogy érdemes-e bejelölnöm egy olyan szakot, ami még esetleg érdekelhet, csak azért, hogy bejussak valahová, majd azt passziváltatva ( vagy esetleg elvégeznék egy évet) jövőre újrapróbálnám a felvételit pszihológiára. Ha passziváltatok kapok diákigazolványt ? mi a helyzet a TB-vel , családi pótlékkal. Esetleg ötlete valakinek,mi lenne a jobb ? Tudom az én életem, nekem kellene eldöntenem, de nem jutok dűlőre és az idő szorít
2017. jan. 31. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
passzív félév olyan, mintha nem lennél diák. Nincs diák, se semmi kedvezmény, se tb
2017. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi . Ha egy évet halaszthatok , akkor elkezdhetem, ha mondjuk jövőre sem kerülnék be? Vagy ha elvégzem az első évet és felvesznek jövőre simán leadhatom :
2017. jan. 31. 22:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Annyit tudok javasolni, hogy angolbol mindenkeppen kozepezz, mert ha van kozepfokud, akkor feltetelezem, hogy egy A2 koruli szint 100% koruli megirasa nem fog gondot okozni. Igy azt a szazalekot kimaxolod, plusz megkapod a kozepfokuert a plusz pontot. A magyar helyett pedig inkabb a tori emeltet ajanlom, ha ennyire pontokra hajtasz, mert a magyar emelt az egyik legnehezebb, es teljesen kiszamithatatlan hogy fogjak pontozni.


Elso felevet altalaban nem passzivaltathatsz, csak kiveteles esetben, passziv alatt nincsen kedvezmeny, de van TB (erre a telefonban jott ra a holgy is, amikor en a passzivom alatt erdeklodtem :D). Csaladi potlek egyetemista utan pedig nem jar. Diakod lehet csak epp nem lesz rajta matrica igy ervenytelen lesz.

2017. febr. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

Az angol közép nem jó mert az anglisztikán emelt angol kell, remélem szerencsém lesz, az eddigi teszteket úgy 92 %-ra csináltam, magyar meg azért mert magyarra járok az ELTÉ-re előkészítőre.

2017. febr. 1. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!