Szociologia, politolgógia?

Figyelt kérdés
A fentebb említett két irányba szeretnék tovább tanulin, ilyen végzetségekkel van esélyem lehelyezkedni (újságírás, politka terén szeretnék elhelyezkedni)?

2017. febr. 1. 12:16
 1/5 A kérdező kommentje:
tanulni, elhelyezkedni*
2017. febr. 1. 12:24
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Bölcsész diplomákkal általában a mekiben (kivételt képeznek a tanítók//tanárok) inkább ajánlanám, hogyha matekból nem vagy teljesen 0, akkor egy gazdász szak valószínűleg nem okozhat nagy akadályt (ajánlott, hogy otthonról az anyagi háttér biztosítva legyen értsd: félévente tandíjra, szállás stb.)
2017. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28%

Ezt a bölcsészfóbiát! Sok helyen ez a két szak nem is a bölcsészkaron van, hanem mondjuk a politológia az ájk-n, a szociológia meg külön társadalomtudományi karon.

Ettől függetlenül én sem tartom sokra egyik szakot sem! Szerintem menj inkább jogra! Azzal is lehetsz újságíró vagy politológus! (Politikus meg diploma nélkül is lehetsz!)

Csak a jogon legalább tanulsz is valami kézzelfoghatót!

2017. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Sajnos egyik rosszabb mint a másik
2017. febr. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg ezzel az "inkább menj jogra" dumával van tele a tököm... :D A politológiának az ELTE-n 396 volt tavaly a pontja, a jognak meg 460. Talán nem véletlen, hogy nem jogra adja be a jelentkezést, hanem politológiára... De lehet én vagyok a hülye.
2017. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!