Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » PTE-ETK Orvosi diagnosztikai...

PTE-ETK Orvosi diagnosztikai analitikus levelezőn?

Figyelt kérdés

Sziasztok! tudom hogy sok féle kérdés van már a témában de nem igazán találtam akik levelezőn végezték volna.

Elsősorban azokat kérdezném akik levelezőn járnak illetve jártak hogy, hogy ment nekik milyen nehézségek voltak illetve hogy ment a tanulás,vagy egyéb tapasztalatok!?



2017. febr. 1. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én oda jártam, igaz nem végeztem el, mert váltottam, de van elég tapasztalatom. (Nappalin, de elég sok levelezőst ismertem, meg még óráink is voltak velük néha.)


Az első sokk akkor érte a levelezősöket, amikor rájöttek, hogy havi egyszer egy egész hétre be kell járni, reggeltől estig. A legtöbben nálunk középkorú családanyák/dolgozó 20-on éves nők voltak levelezőn, és mindnek igen komoly erőfeszítésébe került összehozni, hogy el tudjon menni a munkahelyről, vagy valamilyen kötetlen munkaidős állása volt.


A tanárok javarészt megegyeznek a nappalis tanárokkal, a legtöbb alapvetően jó szándékú, segítőkész, bár vannak köztünk arrogánsabbak is, de hol nincsenek... Viszont a levelezősök vért izzadtak, hiszen nekik egy hétre volt besűrítve az az anyag, amit mi egy hónap alatt hallottunk, és a gyakorlatok is jóval nehezebben mentek, kevésbé voltak gördülékenyek.


Ez a szak alapból nem könnyű, mindenki azt hiszi, alacsony a ponthatár, tehát tuti valami büfészak, de nagyon nem. És a gyakorlatokkal, az órák megtartásával mindig voltak problémák nappalin is, levelezőn ez még kevesebb rugalmasságot eredményez, ráadásul a képzési központok, hát, finoman szólva sem a jól felszerelt kategóriába tartoznak. Az egész baromi kötött, és levelezőn sokkal, sokkal nehezebb elvégezni, mint nappalin. Akkor menj ide, ha tényleg érdekel a szakma, és csak akkor menj levelezőre, ha nagyon muszáj. Ha elég szorgalmas és önálló vagy, akkor természetesen teljesíthető, de baromira nem lesz könnyű, az időbeosztás miatt meg a munkahelyek legalább 80%-ával egyszerűen nem összeegyeztethető.

2017. febr. 4. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!