Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megpróbáljam a...

Szerintetek megpróbáljam a műszaki menedzser szakot?

Figyelt kérdés

Felvételi előtt állok. Túl sok pontom nem lesz. 385-öt kalkuláltam, ha minden jól megy.

Bejelöltem még a jogot, ugyanis humán beállítottságú volnék eredetileg. De ide nem lesz elég pont, maximum fizetősre jutok be.

Megjelöltem a gazdálkodási menedzser szakot, ide se valószínű az állami.

Meg megjelöltem a műszaki menedzsert. Azt mondják nem nehéz, könnyű vele elhelyezkedni, jók a külföldi esélyek vele. A másik oldal büfészaknak tartja. Gondolom van igazság mindkettőben.

A műmen. a C. terv, oda szerintem tuti a bejutásom államira, csak a bent maradás lenne izgalmas, mert nem vagyok nagy matekos. Négyes vagyok, mikor hogy sikerülnek a dolgozatok. Néha tanulgatok rá kicsit. Fizika 4-es volt, egyedül 9. osztályban volt 3-as, de akkor ki se nyitottam, utána való években meg belenéztem az anyagba a dolgozatok előtt, átvettem egy kicsit, de igazán nagy szorgalommal sosem tanultam, pedig először kifejezetten érdekelt.

Kémiából sem vagyok nagy penge, 3-as voltam, utolsó évben lehoztam 4-re, de igazából szerintem az órai munkával lett elszúrva a dolog, mert ültem a sarokban és meg se szólaltam. Ezt idegen nyelven tanultam ráadásul.

Informatikából idegen nyelven van egy 74%-os közép érettségim idegen nyelven, sosem volt a szívem csücske, de a hardveres részt szerettem, sokat foglalkoztam szabadidőmben hardveres dolgokkal. Ez abból állt, hogy próbáltam összerakni a kukába kidobált gépekből egy működőképes masinát. Tehát ezzel nincs bajom.


Lenne értelme tehát megpróbálni esetleg a műmenenedzsert és rászánni a nyarat a felkészülésre, hogy ne verjen arcba az emelt matek?

Tulajdonképpen mindenre nyitott vagyok, mindent megtanulgatok valahogy. Lelkesedés is van még. :)



2017. febr. 1. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Büfészak
2017. febr. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké, ez tömör volt, de nagyon lényegre törő. :) Ha valaki tud még valamit, akkor szívesen várom.
2017. febr. 2. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:

elsőnek köze nincs hozzá, ha lebüfézi :)


én most kezdtem el dolgozni műmen diplomámmal, műszakis területen és nettó 200at kapok + kafetéria... annyira 'büfé'

de ismerem IT-s srácot is aki ott végzett, meg logisztikában dolgozót, mind netto 200-250es kezdőfizuval... (persze van aki vidéken helyezkedett el kevesebbért, picit más munkakörben, tőlük a netto 120-170 amit hallottam vissza)


én anno 382 ponttal mentem OE műmenre, tárgyat se ismételtem... szóval nem vészes a képzés, de van pár húzósabb tárgy (matekból közép érettségim volt 94% szóval még extra se volt semmim; bár lehúztam egy évet előtte mérnöki képzésen BME-n, ami nem jött be, és ott ragadt rám azért matek; de több ismerősöm is 3as matek érettségivel került be és gond nélkül lett egyetemen is 2-4es matek 1-2ből)



büfézni meg két dolog miatt büfézik...

egy, a gépészeknek fáj, hogy műszaki képzéshez tartozik

kettő, mivel alapjába véve mindenből tanít egy kicsit (majd persze szakosodol utolsó 3-4 félévben), így inkább alapozó (ami szintén nem rossz, mert a legtöbb cégnél az első 1-2 hónap úgy is 'betanulás', szóval nem is kell nagyon mélyen benne lenned egy adott témakörben, mert élesben úgy is az alapokra épülő, specializált 'fejtágítást' kapod meg; mint pl ahol most én dolgozok mint 'gazdasági mérnök', ott a villamosságtani alapokra, amit tanultam műmenen)

harmadik (és igazából egyetlen releváns) pont pedig az, hogy nem egy túl nehéz képzés... kivéve persze a BME-n, mert az ott eléggé hardcore; de a többi intézményben simaliba



s mint mondtam, egy bsc-vel is el tudsz helyezkedni lazán, legtöbb végzett ismerősöm (aki időben, v +1 félév, v +2 félév) vagy már végzéskor, vagy végzés után 1 hónappal el volt helyezkedve, egész korrekt (a korábban említett) fizuval

persze azért nem árt 1-2 nyelv ismerete, egy kis talpraesettség, és valami ambíció/elhivatotság/affinitás egyik irány felé (akár villamosságtan, gépészet, informatika, marketing, projektmenedzsment, számvitel s egyéb pénzügyi dolgok, stb)

de tényleg, végzett ismerősök közt van üzemi felügyelő, logisztikus, marketinges, értékesítő, projekt asszisztens, de a bank vagy vendéglátáshoz köthető szektorban is helyezkedett el 1-2)


másik nagyon nagy plusz, hogy zseniálisan jó külföldi mesterképzések épülnek rá, leginkább Dániában vagy Hollandiában, a magyar műmenes óraszámokkal 99%ban megegyező kreditelvárásaik vannak



szummázva, nem ad rossz papírt, s bár elég sokan végzik el, annyifelé tudsz elmenni ilyen diplomával, hogy a tényleges versenytárs annyira mégse sok

hajrá

2017. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
* a két dolog helyett kettő+1-et akartam írni :) :D
2017. febr. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Ha nem jón be az első tervem, akkor ide megyek. Nyelvekkel nincs gondom, legalábbis az angollal. A németen kell dolgoznom, egy középfokú tudást szeretnék belőle szerezni mindenképp.
2017. febr. 3. 21:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Hali! Én Műszaki menedzser hallgató vagyok. Igaz nem ezeken az egyetemeken, de remélem tudok segíteni kicsit. Először is, hogy melyik szakkal fogsz majd elhelyezkedni nem lehet előre tudni. Ezt csak azt tudná megmondani aki a jövőbe lát. Második pedig az, hogy persze a műszaki menedzsert nagyon is szidják, igaz okát még mindig nem találjuk, de mindegy. Igazából az egész csak abból indul ki, hogy mivel mi két szaknak a tárgyait is tanuljuk és persze azon szakok hallgatói ezt nem nagyon nézik jó szemmel. Szerintem jó szak. Nyílván nem azt mondom, hogy a legjobb, de én is azért választottam ezt, mert jó. Tavaly felvételiztem ide és akkor is próbáltak eltéríteni tőle, mert akkor is írták, hogy nem lehet vele mit kezdeni, de nem bántam meg, hogy ezt választottam. Bár még nagyon kezdő hallgató vagyok tudok kicsit mesélni a szakról. A képzési idő első felében inkább műszaki tárgyak vannak. Mivel sok óránk együtt van a gépészekkel konkrétan ugyan azt a tudást kapjuk, mint ők vagy a mechatronikai mérnökök. Másrészt viszont vannak közgazdasági tárgyaink is és a másik felében inkább az lesz. Gazdasági tárgy a műszaki szakosok közül csak nekünk van, szerintem ez egy nagy pozítívum, hogy műszaki részen és gazdasági részen is kapunk tudást. Azt meg, hogy a műszaki menedzser nem tud elhelyezkedni nem mondanám. Van ahol duális képzés is van, szóval nem gondolnám, hogy nincs rá szükség. És valóban több választási lehetőséged van arra, hogy MSC-re menj, hiszen tudod választani a gazdasági, műszaki vagy a menedzseri irányt. Remélem tudtam kicsit segíteni ;)
2017. febr. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!