Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogi pályához kell egyfajta...

A jogi pályához kell egyfajta érettség?

Figyelt kérdés

2017. febr. 2. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Kell. De igazából mindegyik egyetemi szakhoz kell, szerintem.

Ellébecolni az időt, bukdácsolni kettesekkel, folytn bulizni lehet. Csak így nem gondolom, hogy valakiből jó szakember lesz. Persze, meg lehet komolyodni, de a tévhittel ellentétben: nem erről szól az egyetemi élet.

2017. febr. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De mondjuk a jog, orvosihoz több érettség kell? Úgytudom ezek a legnehezebb szakok
2017. febr. 2. 20:10
 3/5 anonim ***** válasza:
Az, hogy kinek mi a nehéz, elsősorban személyes adottságoktól és képességektől függ, továbbá érdeklődés és elhivatottság kérdése. Az biztos, hogy ezek a leghosszabb képzések, így valószínűleg itt a legnagyobb a megtanulandó anyag mennyisége. Ezért optimális esetben egy jól megfontolt döntés eredménye kell, hogy legyen a jogász- vagy orvosképzésre való jelentkezés, de szerintem nem mindenki elég "érett" még, amikor ezt a döntést meghozza.
2017. febr. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hogy érted azt, hogy nem mindenki elég érett még amikor meghozza a döntést? Személyes tapasztalat vagy általánosan megállapítható?
2017. febr. 2. 21:03
 5/5 anonim ***** válasza:

2 éve érettségiztem, és egy osztálytársam plusz egy másik haverom is jogra ment (költségtérítésesre) ugyanabban az évben. Szerintem kb. nulla utánajárással választották mindketten, úgy értem se egy tantervet nem néztek meg, de még nyílt napra se mentek el, stb. Gondolom csak annyi volt a döntésük alapja, hogy nem szerették a matekot és az mennyire jól hangzik majd, hogy ők jogászok lesznek. Csak aztán persze kiderült, hogy ott tanulni is kell méghozzá elég keményen. Most ott tartunk, hogy az egyik illető már szakot váltott, a másik pedig már csúszott egy félévet és folyton panaszkodik hogy mennyire nem bírja.


Ez volt a negatív tapasztalat, de azért nem teljesen lehangoló a kép :D

Egy másik osztálytársam már 10.-től kezdve céltudatosan erre készült, fel is vették államira, szereti is és megy is neki (néha könnyebben, néha nehezebben, de megy).


Szóval szerintem a legfontosabb, hogy elhivatottság legyen mögötte. És erre értettem, hogy nem mindenki elég érett, mikor mérlegelni kell, hogy megvan-e benne ez az elhivatottság.

2017. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!