Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus emberi erőforrások-sz...

Corvinus emberi erőforrások-szak mennyire matekos beállítottságú? Nem vagyok jó matekból, de érdekelne ez a szak.

Figyelt kérdés

2017. febr. 3. 00:30
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt látod, hogy milyen tárgyak vannak a szakon. Mikro, makro, statisztika, pénzügy, ezekben mind szükséged lesz a matematikára, valószínűleg néhány másikban is.


Azt tudom mondani biztatásul, hogy az egyetemi matek már inkább sablonosabb, mint teszem azt egy érettségi, ahol sok feladathoz ötletre van szükség. Itt már önszorgalom és rengeteg gyakorlás, valamint az órákra való bejárás szükséges.

2017. febr. 3. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az első év alapozó év, ami elég matekos (minden szaknak kb. ugyanaz): matek I., matek II., statisztika, pénzügy, mikro, makro stb. Ha túléled az első alapozó évet, akkor már nem lesz annyira matekos. Corvinuson vagyok emberi erőforrásokon, írj nyugodtan ha van kérdésed.
2017. febr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Inkább az első másfél év matekos. Persze az első év leginkább, de azért harmadik félévben is ott a vpü, stat 2, operációkutatás ami szintén matekos. Ha ezen a másfél éven túl vagy akkor valóban jobb, de sok választhatóhoz is kelleni fog, de azok már sokkal egyszerűbbek persze.
2017. febr. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!