Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnöki szakot el...

Villamosmérnöki szakot el lehet végezni levelezőn?

Figyelt kérdés
Érdekelne a dolog viszont dolgozom is kell szóval csak levelezőn tudnám elvégezni.Mennyire tudják átadni a tananyagot levelezőn? lehet annyi tudást szerezni így hogy lediplomázzak?

2017. febr. 6. 19:57
 1/3 anonim válasza:
79%
Igen lehet. Semmivel nem kevesebb ,mint nappalin. Munka mellet nagyon nehéz egyébként ,feltéve ha nem vagy egy zseni. Mondjuk én a gépészmérnökit csináltam így ,átlagos képességekkel nagyon nehéz volt.
2017. febr. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

El lehet,

Átadni? Ez levelezőn értelmezhetetlen. :) Nálunk úgy volt: Felutazol. Írsz egy zh-t. Kapsz egy fél órát az előadó által sarokpontnak ítélt témából. Másnap megtudod, hogy a zh egyes. Az előadó megmagyarázza, mit hogyan kellett volna érteni. Harmadnap nincs ilyen órád. Hazautazol.

Amellett egy egyetemen a saját dolgaikhoz nagyon értők és a jó tanárok halmaza alig metszi egymást.

2017. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit még szószátyárkodnék, mert tán e halmazoknál nem voltam elég világos. Azért kicsi a metszet, mert a tanáregyéniségek halmaza igen kicsi. Nem azért veszik fel, mert értelmesen csillogó szeművé varázsolja a bután felvételiző tömegeket, hanem azért, mert valamit nagyon tud.

Ettől persze még továbbra is el lehet végezni, de az a jó, ha van normális tankönyv és normális példatár, akkor otthon elküszködik az ember.

Meg az a jó, ha a csapat jó, akkor neten meg lehet beszélni dolgokat.

És persze van egy pár lelkiismeretes oktató, aki felmérte már, hogy a levelezőnek milyen sajátosságai vannak (ehhez nem kell több gógyi, mint ahhoz, hogy oroszlánra ne sörétessel menj, vagy ne állj a sínek közé, ha gyorsvonat közeledik, szóval tényleg csak egy kis lelkiismeretesség), és készít némi segédanyagokat.


Nálunk ez még úgy is volt, hogy először bementünk, alig volt hely mindenkinek, zsúfolt volt a terem. A második félév első alkalmakor heten néztünk egymásra. :D A többit az első féléves matek kiszórta. Meg még volt négy, aki ismételt. Ez a kb. tucat aztán maradt, egy-egy srác eltűnt, de már inkább egyéb okok miatt, és egy-egy leszállt hozzánk.

Szóval el lehet végezni. Állítólag régen a rektor azt mondta az évnyitón, itt a tehetség és a szorgalom szorzata számít. Levelezőhöz még valami önállósági tényező is szorzódik, tenném hozzá én. Így vénebben azt látom, ez sem mindenkiben van meg. Van, aki elvárja, hogy vezessék, minden lépésnél helyeslésre van szüksége, hogy tovább kerüljön, stb.

2017. febr. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!