Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kiknek ajánljátok a tanári...

Kiknek ajánljátok a tanári pályát?

Figyelt kérdés

Azért írtam ki a kérdést, mert kíváncsi vagyok mások véleményére is. Most felvételizek, középiskolai tanár szeretnék lenni. Soha nem voltam egy kitűnő tanuló , de szeretek emberekkel beszélgetni,magyarázni, beszélni a történelem összefüggéseiről, szépségéről és fekete foltjairól. Nem vagyok egy precíz , pontos ember de szerintem ez fog változni a képzés alatt. Azért is mennék tanári pályára mert sok iskolába jártam idáig, egész sok tanár tanított akiktől tanultam jót és rosszat egyaránt. Célom lenne , hogy az utókornak átadjam a tudásom (töriből és föciből ugyanis erre a szakra mennék) de nem vagyok biztos ,hogy nekem való. Vagyis jobban belegondolok és felteszem a kérdést: megéri-e ezzel foglalkoznom (cseppet sem kiemelkedő fizetés mellett)

Hogy vagytok ezzel ?

Előre is köszi!

19f



2017. febr. 6. 21:45
 1/3 A kérdező kommentje:

Ja!


és pl. ha tanár lennék mennyire működne az , hogy filmeket rendezek , zenekarba játszom , valamilyen aktivista vagyok v éppen a politikával foglalkozom. Mint mondtam gimiben tanítanék és én gondolom azért viszonylag függetlennek kéne lennem és objektívan kéne tanítanom.

2017. febr. 6. 21:48
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem jófej tanár lennél. :) A fizetés nyilván nem az igazi, de úgy, hogy motivált vagy, emberi, meg tudod fogni a diákokat, és még kedvet is érzel hozzá, szerintem menni fog, és tetszik majd neked. Nem hiszem, hogy kitűnőnek kell lenni, pont elég, hogy a saját tárgyaidat értsd és szeresd.
2017. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves tőled, köszönöm!
2017. febr. 6. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!