Corvinus vagy BGE?

Figyelt kérdés
Ez a két egyetem tetszik a legjobban, gondolkoztam a kereskedelem és marketingen, a gazdálkodási és menedzsmenten illetve a turizmus és vendéglátáson. Melyik egyetemen érdemesebb tanulni az alábbi szakokat? Melyik jobb, mi az eltérés közöttük? Előre is köszi! :)

2017. febr. 7. 19:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Egyértelműen a Corvinus, sokkal nagyobb a presztizse, és rengetegen dolgoznak onnan a pwc-nél, sokan egyből odakerülnek a diploma megszerzése után. Én bevallom a BGE-t nem ismerem. Nem BME-re gondoltál? Vagy a BGF-re?
2017. febr. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A BGF-nek az új neve BGE. :) Egyébként a győri egyetemen is gondolkozom, de legszívesebben Pesten tanulnék! :)
2017. febr. 7. 19:48
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Ha a tandíj nem probléma, akkor Corvinus. A BGE-nek a számviteli kara az, ami színvonalas, de még azt se ajánlanám, mert túl nagy a hangsúly a számvitelen (valamiért ezt pozitívumként szokták feltüntetni) + az értelmetlen ráépüléseket elnézve szerintem nem nagyon akarják, hogy elvégezd 7 félév alatt.
2017. febr. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

A BGE-n eltöltött 7 féléved életed legszebb 6 éve lesz :D


Corvinust írd be első helyre. Az a "Közgázegyetem". A BGE sem rossz, sőt, egyes szakokon (PSZ, TurVend) kimondottan erős, de nem annyira színvonalas, mint a Corvinus.

2017. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Fizetős vagy államis? (Fizetősön jobban megéri a BGE mindenképpen)


Turizmus és vendéglátásban a BGE a favorit. Kereskedelem és marketingben is jó a BGE.

Jó a BCE is.

Egyik jobb, mint a másik.

2017. febr. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Csakis államira mennék, fizetősre semmiképpen sem. Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Sajnos nagyon nehéz a döntés, talán egy picit jobban hajlok a corvinus felé...
2017. febr. 7. 21:20
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Hello ;) eddig en is BCE,BGE illetve BME kozott vacilaltam. Azt ajalndlom nezd meg Viszkok Fruzsi legujabb videojat es eldol, hogy nem a BGE.. Educatio, valamint nyilt nap utan, nagyon fajdalmas volt ilyet hallani, de az igazsagot mondja. A BCE tetsett nekem eddig a legjobban, de elvileg túl sok a sznob es nagyon elmelet orientalt.. a BME lett az uj favorit, ahol van ilyen hogy 400+ osztondij, valamint, gyakorlatiasabb is 😊
2017. febr. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Csak a BME GTK 400+ ösztöndíjáról azt nem lehet tudni, hogy hány hallgató kaphat és mennyi kap az egyes félévekben. Lehet, hogy csak néhány.


A BGE-nek ennél jobb ösztöndíja van a biztos jövő ösztöndíj kifejezetten a fizetősöknek.


Diákként több lehetőséged van a BGE-n, szerintem, de jó lehetőségek vannak a BCE-n is. Egy műszaki egyetemre, ahol ráadásul balhé volt most a GTK-val, én nem mennék oda gazdasági képzésre.

2017. febr. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
72%

"nezd meg Viszkok Fruzsi legujabb videojat es eldol, hogy nem a BGE.. "


Szerintem kifejezetten jókat mondott az egyetemről, egyszer sem hibáztatta őket, hanem inkább az oktatási rendszert. Nekem inkább a nyílt nap volt csalódást keltő a BGE-n, a Corvinusos és a BME-s is ezerszer jobb volt. Szerintem ingyenesen mindenképp a Corvinust érdemes megjelölni, viszont ha fizetősre mész a BGE és a BME is reális opció lehet.

2017. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%
mindkettőre jártam, igaz számviteli vonal, nekem a BGF jobban tetszett, a Corvinusnak egy kicsit agymenés jellege és a valóságtól elszakadt volt...
2017. febr. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!