Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két diploma (alapszak) után...

Két diploma (alapszak) után egy harmadik?

Figyelt kérdés
Középiskolában még nem voltam annyira oda a tanulásért, inkább csak a humán tárgyak érdekeltek, így anno bekerültem bölcsészkarra, el is végeztem az alapszakot, de mivel nem mentem tanári mesterre, így nem sokat ér. Mégis fontos volt, ugyanis az alatt a 3 év alatt tanultam meg tanulni igazán. Szóval 1. alapszak után többre vágytam, így jelentkeztem egy másik szakra (szintén BTK), ahol már idegen nyelvet tanulok és sokkal jobban élvezem, mint az előző szakot (persze nehezebb is). A nyelvet imádom, viszont szakmai oldalról eléggé béna a képzés, kb. félévente 1-2 olyan tárgy van (a nyelven kívül), ami érdekes és/vagy hasznos is.A legtöbb előadáson felvetődik bennem, hogy én ennél többre vagyok képes, komolyabb dolgokról szeretnék tanulni. Felvetődött bennem az orvosi, csak sajnos eléggé elhanyagoltam még középiskolában a természettudományos tárgyakat, így kb. az elejétől kéne elkezdenem őket, hogy megcsináljam az emelt érettségiket. Ezt sem tartom akadálynak, érzem magamban a készséget és az erőt, hogy behozzam a lemaradást, no de mégis... ez lenne a 3. szak, amit csinálnék. Most vagyok 23 éves (másodéves), mire a felvételihez kerülnék már 25 lennék és tudjuk, hogy az orvosi legalább 6 éves (tehát kb 31-32 éves lennék mire befejezem és akkor is csak rezidensként kezdenék). Szerencsére a család eddig mindenben támogatott (anyagilag is), de mégsem várhatom el tőlük, hogy még vagy 6-7 évig támogassanak. Mi a véleményetek erről? Remélem olvassa ezt olyan is, aki esetleg hasonló cipőben jár.

#orvosi #diploma #harmadik diploma
2017. febr. 8. 11:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én orvosiba ilyen későn nem kezdenék bele. Viszont alternatív megoldásnak van egy csomó szakirány egészségtudományi karokon belül. Azok meg csak 4 évesek. Pl a mentőtiszt az majdnem orvosi képzés. Tudásilag legalábbis nagyon magas szinten kell lenni, hisz 0 tudással hogy látsz el egy vonatbalesetest vagy koraszülést stb.

Elég izgalmas szak ez. Levelezőn is van 3 helyen az országban és nem olyan eszeveszettül magasak a ponthatárok.

Esetleg valamikor megpróbálhatnál egy eü alapismeretek emelt érettségit. Nem is olyan nehéz és sok könnyebbséget ad majd a későbbiekben.

2017. febr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Azért mi lenne ha valamikor elkezdenél dolgozni is? Ne várd, hogy orvosin is csupa izgalmas dolog lesz és minden érdekelni fog, sőt az anyag nagy része, pláne az elején ugyanúgy száraz magolnivaló.
2017. febr. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ebben tökéletesen igazat adok neked. Nem lehet a végtelenségig elhúzni a tanulást, DE ha elkezdem és a 30as éveim elejére elvégzem, akkor nem kicsit lesz fontos a munkám és foglalkozhatok még vele több mint 30 évig. Egyébként több olyan orvos ismerősöm van, akik ápolóként/segédápolóként dolgoztak egyetem alatt (kivéve a vizsgaidőszakokat és a kötelező gyakorlatot).
2017. febr. 9. 18:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Abba belegondoltál, hogy van 2 alapképzési szakod, így gyakorlatilag az állami féléveket kilőtted (ha eddig állami ösztöndíjason voltál), így az orvosi önköltséges lesz, ami nem kis pénz. És az egyetemi évek alatt diákmelósként nem fogod halálra keresni magad. Ha nagyon tanulni akarsz és az orvosi irány érdekel, inkább a pszichológiát, gyermekpszichológiát ajánlom, azzal is elég jól lehet keresni, és egyre több pszichológusra van szükség. Gyermekpszichológus pedig elég kevés van én úgy tudom.
2017. febr. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg ezt akarod, akkor sok sikert!!!! És Tanulj!!!
2017. ápr. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!