Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnöki infó vagy gépészmérnök...

Dávid0097 kérdése:

Mérnöki infó vagy gépészmérnök? szerintetek_? (A többi lent :D)

Figyelt kérdés

Tudom rengeteg ilyen kérdés van már itt de nagyon nem tudok dönteni.:( Az a helyzet hogy szakközépiskolába járok most vagyok az 5. évben ez már a szakma idén végzek és jövőre szeretném a matek érettségit újra írni mert sajna 38% lett meg infóból is szeretnék egy emeltet és így már meglenne a pont.

Nem vagyok egy matek zseni de tanulni azt tudok!

Na a lényeg hogy a két szak közül nem tudok dönteni és ebben kérnék egy kis segítséget.

Programozni nem rég kezdtem el(javában,mert ugye kell az emelthez)és nagyon meg tetszett és ezért is gondolkozom az infón.:D

De viszont mondom 5 évig műszakit tanultam(inventor,autocad)és ez a szakmai része ez egész jól megy.

Na szóval röviden a kérdésem hogy nem nagyon tudok programozni de így belevágják a mérnöki infóba vagy inkább menjek a gépészmérnökire? 19/f


2017. febr. 8. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
abba vágj bele amelyik érdekel, mind2 jó szakma.. más kérdés hogy mind2n brutál a matek
2017. febr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amelyik jobban érdekel. Igazából a mérököknek is kell programozni, szóval lesz alkalmad rá gépészmérnökin is. Szerintem a középsulira annyira nem érdemes alapozni. Az első félévben többet fogsz tanulni, mint amit ott tanultál, szóval szeirntem ne az legyen a mérvadó. Én 5 évig voltam infó szakon középsuliban. Aztán elmentem fizika alapszakra és fizikán sokkal több infót tanultam, mint előtte az 5 éves infós középsuliban... Programozni is sokkal jobban megtanultam, linuxot is sokkal jobbna megismertem és még egy rakat dolgot jobban tudok azóta infóból.


Van mérnökinfós és gépészmérnök ismerősöm is, nem hiszem, hogy olyan nagyon nehéz lenne a matekjuk. Tudok annál a mataknál sokkal nehezebb matekokat is. Persze ez eléggé emberfüggő is, nem világvége, ha most nem vagy toppon matekból, de arra készülj, hogy a lelkedet is ki kell majd dolgoznod, ha jól akarod csinálni és tudni.

2017. febr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendes válaszokat :D Még azt szeretném kérdezni hogy a 2 szak közül melyik a "tágabb",tehát hogy melyik szak az amelyikhez több mindent (több tantárgyat)kell ismerni?
2017. febr. 8. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is azt válaszd amelyik jobban érdekel. Amleyikbol minnel több mindent szeretsz. Mind2 jó választás. Mernokinfos több pénzt keres, de ne a fizetes motiváljon, amúgy meg mindkettővel jól lehet keresni ha jó vagy benne.
2017. febr. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
tágabbnak talán a mérnöki vonal tágabb alapból
2017. febr. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
50%

"Nem vagyok egy matek zseni de tanulni azt tudok!"


Pont elég. Az egyetemi matek más mint a gimis. Vannak konkrét feladatok aminek megvan a megoldási elve. Azt megtanulod mint egy szakácskönyvet és megvagy.

(Tudom gimibe is, de azért pl.: egy OKTV más)

2017. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!