Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óbudai Egyetem - Kandó Kálmán...

Óbudai Egyetem - Kandó Kálmán villamosmérnöki kar milyen nehéz, mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 11. vagyok. Matekból 5ös, fizikából 4es, informatikából pedig most fogok előrehozottat tenni, amit hibátlanra szeretnék megírni. Nos, az lenne a kérdésem, hogy ha nem teszek semmiből se emeltet, szóval se matek,info és fizikából nemis érettségizem viszont a közép érettségim matekból és informatikából 5-ös, akkor van-e esély hogy felvesznek emelt nélkül (?) , mellesleg ha felvennének, már az elején kibuknék hiszen nem emelteztem semmiből, így mondhatni az anyaggal levagyok maradva az ottani felsőoktatási szinthez képest, és kibuknék félév alatt. Ez lehetség? Vagy ha jól megy a matek, és szorgalmasan tanulok, akkor megtudom tanulni az ottani dolgokat? És még utolsó kérdésként. Nektek mi a véleményetek most erről a karról? Milyenek a tanárok? Mennyit kell tanulni? Nagyon nehéz bent maradni? Köszönöm a fáradtságot azoknak, akik segítenének ezen kérdések megválaszolásában.



2017. febr. 9. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Hagyok itt egy kommentet, mert érdekel a válasz engem is.


Igen, van esélyed, ha mindkettő 100% akkor az kapásból 400 pont. Megtanulni meg mindent meg lehet, csak le kell ülni és időt szánni rá.

2017. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az egyetem teljesen más mint a gimnázium.

Amit Te most gimibe megtanulsz, az csak egy jó alap, amivel megkönnyítheti ez első éved. Volt olyan haverom, aki szakközépből jött, eléggé hiányos matek tudással, és keményen tanul, és végül minden vizsgája meglett elsőre. Meg volt olyan is aki, neves gimiből jött emelttel meg hatalmas arccal, és hamar otthagyta.

Szóval a hozzáállás számít igazán. Az egész attól függ, hogy mennyire szereted azt amit tanulsz. Ez nem olyan szak, ahol egy hét alatt bemagolsz mindent a vizsgára, utána meg delete. Az egyetem egy lehetőség, hogy azt tanuld amit szeretsz. Ja és kuva nehéz.

Ha még jobban megakarod könnyíteni a kezdést, akkor tanulj C-ben programozni, valamin integrálni/deriválni.

2017. febr. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Ja és pontok:

-matek közép: 90+

-info közép: 90+

duplázva: 360pont +nyelvvizsga: azt hiszem 28pont

2017. febr. 10. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én másik egyetemen vagyok, tőlünk átmentek oda, mert nem bírták itt, és még bent vannak, nálunk az első félévből egy tárgyat se tudtak megcsinálni. Volt osztálytársam 2-es tanuló volt gimiben, ő is oda ment, és ő is bent van még. Szóval, hajrá!
2017. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most végzem az első évemet itt. Ha gondolod írj privátot, ha mélyebben szeretnél beszélgetni.


Röviden leírom, hogy mások is okuljanak.

Első és legfontosabb, hidd el, hogy meg tudod csinálni.

Második, tegyél is ezért. Sokan az elsőnél bukják el. Ugyanis nem nehéz, csak napi szinten foglalkozni kell vele SOKAT. Péntek délután egy kis matek, szombat délelőtt egy kis villanytan, vasárnap lefekvés előtt egy kis digit.

Plusz ugye a hétköznapok, ahol komolyan kell tanulni. Egyébként az első félév rohadt könnyű. Mármint a másodikhoz képest. Szépen beetetnek, és azt mondják, csak az első félévet kell túlélni. Majd jön a hideg zuhany. De nem kell megijedni ott sem, csak minden nap foglalkozni kell vele és egy tárggyal sem maradhatsz le. Amúgy meg a kettest egyszerű megszerezni. Tényleg, hülyének kell ahhoz lenni. Na de afölött már jön a kihívás. Sokat lehetne még írni, de ha valakit érdekel írjon konkrét kérdéssel.

Még annyit, hogy elvileg jövőre új tanterv lesz, és kevesebb lesz a matek, több a szakmai, amit én nagyon sajnálok, mert a matek miatt buknak sokan, ott válik el, hogy ki az értelmesebb. Szerintem most több hülye fogja elvégezni. Bár valamilyen szinten értem, mert 70%-os lemorzsolódás. Kell a fejpénz.

2017. jún. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Kandó alapból nehéz, mint ahogy a villamosmérnöki alapszak általában. Sok energiát kell beletenni, hogy sikerüljön, de nem kérnek lehetetlent.


Amit érdemes megkérdezni magadtól: miért a villamosmérnöki szak? Mit szeretnél csinálni? Simán csinálhatsz akár mechatronikai mérnöki szakot is, az minden egyetemen könnyebb, az OE-n is sokkal. És piacképesebb, mert elmehetsz vele gépésznek, programozónak, vagy villamosmérnöknek. Amelyik jobban érdekel. :) Vidéken pl. nagyon kevés a villamosmérnöki állás.


Az OE hallgatóbarátabb mint a BME, nagyságrendekkel. A VIK-et kb. 5 év alatt szokták megcsinálni, a kandón nincs akkora szivatás + több szabadidőd marad arra, ami érdekelne is. Gyakorlatiasabb.


Sokan azért jönnek az OE-re, mert először szeretnének egy BSC-t, a BME-n nem biztos, hogy összejönne. Aztán sokan mennek oda MSC-re, ez amúgy be is válik: addigra belejön az ember, és nincs akkora kockázat.

2022. okt. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!