Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudok kezdeni az angollal...

Mit tudok kezdeni az angollal és a biológiával?

Figyelt kérdés
10.-es vagyok és lassan faktot kell választani. Elég jó vagyok a fent említett tantárgyakból és nagyon szeretem is őket. Gondolkodtam a pszichológián, de elég sok pont kell hozzá, és nem tudom, hogy a többi kötelező vizsgatantárgyból hogyan fogok teljesíteni. Egyelőre az érdekelne, hogy belföldön mik azok a szakirányok, ahol az angolt és a biológiát tudnám teljesíteni.

2017. febr. 10. 18:37
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem mindenképp valamilyen egészségügyi szakmát válassz, az angol tudás is nagyon fontos, ezzel akár külföldön is elhelyezkedhetsz, sok esélyed lenne szerintem. Persze választhatsz valamilyen természettudományos szakmát is, de abban szerintem nehezebben munkát találni, de ez függ attól mi érdekel, mi a célod. Mi érdekel jobban a biológián belül az ember vagy a természet? Szerintem pszichológusból már rengeteg van. Amúgy a tanáraiddal erről nem tudsz beszélgetni? A felvi.hu oldalon is alaposan nézz körül.
2017. febr. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Jobban érdekel az ember, és nem tudom, hogy a tanáraimmal megtudnám ezt beszélni megfelelően. Nem nagyon van alkalmam velük ilyen dolgokról beszélni, mert nem tudnának mit mondani rá. Elég tanácstalan vagyok, mert senki sem tud mondani semmit. A szüleim szerint nem jó ez a pszichológia, és múltkor hallottam egy előadáson, hogy Magyarországon nem érdemes pszichológusnak lenni. Viszont, az is felmerült, hogy angolul tanulnám a pszichológiát és aztán kimennék külföldre, de attól viszont eléggé tartok. Szóval rosszul áll a szénám. Plusz, a szintén a szüleim nem akarják, hogy külföldre menjek.
2017. febr. 10. 19:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Duplázz, akkor nem számít a többi dolog, és úgy relatív könnyű elérni a 440 pontot, mert se az angol, se a biosz emelt nem nehéz. (átlag 85 százalékra kell írni hozzá)


De kimenni se rossz ötlet, ha megengedheted magadnak. Esetleg biológia szak? Azt hiszem, csak a pszichológiára lehet angol-biosszal felvételizni, és lehet, hogy érdemesebb a bioszos vonalra rákoncentrálni.

2017. febr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!