Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológiával és kémiával...

Emelt biológiával és kémiával milyen szakokat jelölhetek meg egyetemen?

Figyelt kérdés
Szóval, bioszt és kémiát tanulok emelt szinten. Mely szakokat jelölhetem meg az egyetemen, amikhez ezek a tárgyak kellenek?
2016. dec. 13. 19:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
általános orvos, fogorvos, állatorvos, gyógyszerész, biológia, kémia, környezettan, biomérnök, vegyészmérnök, molekuláris bionika mérnök, környezetmérnök, élelmiszermérnök, agrármérnök, dietetikus, gyógytornász, ápolás, mentőtiszti, laboratóriumi analitikus
2016. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ, ment a zöld kéz! :)
2016. dec. 13. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Biológus
2016. dec. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs közeli rokonod orvos// nagyon durván benne az egészségügyi forgatagban illetve anyagi háttér hiány (értsd: szülők esetlegesen nem tudják állni félévente a milliós tandíjat stb.) akkor az ált. orvosit illetve a fogorvosit felejtsd el; gyógyszerészről tudni kell azt , hogy oda általában azok kerülnek be akiket nem vettek fel orvosira mert lecsúsztak (felvételizők 80%-a), egészségügyis szakok nem igazán megbecsültek(értsd: halomra dolgozod magad és a fizetésed a béka s*gge alatt van), dietetikus az ami életképes illetve a mérnöki képzések azok közül is a vegyészmérnök a legkiemelkedőbb, továbbá a biomérnök...a többi no komment.
2016. dec. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Már bocs, de a kérdés az volt, hogy milyen szakokat jelölhet meg. Én ötleteket adtam neki, felsoroltam azokat a szakokat, amik eszembe jutottak. Lehet, hogy ez fog beindítani valamit. Ha valami érdekelni kezdi, majd utána fog járni, és ő maga elkezdheti mérlegelni, hogy mit miért és miért nem.


Egyébként én azt mondanám, hogy ha nem szeretnél mindenképpen orvos lenni, nem ajánlom az orvosit, mert nehéz és nagy hivatástudat kell hozzá, lehet, hogy hihetetlennek tűnik, de valaki szeretne gyógyszerész lenni csak mert érdekli, a vegyészmérnök és a biomérnök egyébként tényleg a legjobb/legmegtérülőbb alternatívák, a no kommentet meg köszi, annak fényében, hogy én egy csomó szakot írtam, te meg egyet sem. Egyébként akármilyen diplomával lehet jól vagy rosszul helyezkedni, életbeteljesíteni vagy szimplán megélni valahogyan. Az a fontos, hogy meghatározd, hogy neked mik a legfontosabbak (esetleg egy konkrét jövőkép, amiben látnád magadat, inkább gyárban vagy laborban dolgoznál, inkább emberekkel vagy saját magadban, inkább bioszos vagy kémiás dolgot szeretnél, mennyire fontos, hogy jól keress, milyen konkrét témakörök érdekelnek, a tárgyi kompetenciáidon belül mik a gyengeségeid és az erősségeid)

2016. dec. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, az ETK-tól mondjuk egy kicsit én is intelek, mert ott kevés a kitörési lehetőség, de írtam ETK-s szakokat is, mert hátha vakami ilyesmit szeretnél csinálni, és az már egy kiindulási pont.
2016. dec. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!