Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulási tanácsok...

Továbbtanulási tanácsok világtalannak?

Figyelt kérdés
Azon szerencsés 11.-es diákok közé tartozom, aki nem tudja merre menjen tovább a középiskola után. Jelenleg egy sima katolikus 8 osztályos gimnáziumba járok, Szolnoktól nem messze. Legnagyobb vágyam hogy mentőtiszt legyek, de a tavalyi edukációnak köszönhetően erről lemondtam. Esetlenségem és szótlanságom miatt a szüleim nem nagyon szeretnék ha túl messze mennék, Budapestre semmiképp nem engednének. A félévi átlagom 4,5 volt,az érettségi tantárgyak mind 5ösek. Erősségemnek a nyelveket mondanám (angol,német), már 15 évesen komplex angol középfokú nyelvvizsgával rendelkeztem. Ebből kifolyólag gondoltam arra, hogy ezzel helyezkednék el, Édesanyám tanácsa az volt, hogy legyek angoltanár még akkor is jól járok ha csak magánórákat adok. Nem igazán szeretnék pedagógus lenni. Úgy érzem, fölösleges szakokat nem szeretnék tanulni, és kényszerből sem mennék sehova azért, hogy egy félév után megunjam. Nem feltétlen kell ahhoz főiskolára mennem, hogy sikeres legyek, egy jó szakmával is elérhetek bármit. Érdekelne ez az OTP-s banki munka is. Erről esteleg valaki tud valamit,hogy milyen szak s merre? ( a felvi.hu-hoz nem értek.bevallom.) Várok néhány ötletet! (Rosszindulatúak kíméljenek!)
2017. febr. 11. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Pénzügy és számvitel? Például? De pl vagyonkezelői OKJ-val már simán mehetsz OTP-be szerintem.


Miért mondtál le a rendőrtisztiről? Persze, hogy nem álomfizetés meg álomkörülmények, de ha ezt szeretnéd csinálni, lehet, hogy ebben tudnál kiteljesedni.

2017. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak egy meglátás: ne engedd hogy befolyásoljanak, illetve hogy "nem mehetsz messze". Persze a tanácsokat megfogadni érdemes. DE:


1, az egyetem arról szól hogy megtanulsz egyedül élni, boldogulni egy másik városban

2, kicsit kiszakadni a családi fészekből, hisz felnőtt vagy.


Én például otthonról 240km-re járok egyetemre. Eleinte furcsa volt, 1 év után megszoktam teljesen, de jól esik hazajönni 2 hetente :)


Budapestre miért ne engednének? Mert esetlen vagy? Ezért kell a kiszakadás, hogy megtanulj boldogulni egyedül.

2017. febr. 12. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Esetlenségem és szótlanságom miatt a szüleim nem nagyon szeretnék ha túl messze mennék, Budapestre semmiképp nem engednének." - te tényleg ennyire lemondtál magadról 17 évesen??

Ha tudod magadról, hogy önbizalomhiányos vagy és nem fejlődött még ki a gyakorlati érzéked, annál fontosabb, hogy ezen változtass (hacsak nincsenek mentális problémáid - nem bántásból említem a lehetőséget, de én is láttam már belebukni az egyetembe olyan elsőévest, akit tényleg nem lett volna szabad "belelökni a mélyvízbe" 18 évesen, de ő sajnos beteg volt)!

Már most dolgoznod kellene azon, hogy magabiztosan fejezd ne a gimit és készen állj az új kihívásokra és úgy általában a felnőtt életre! Pl. kezdj el suli mellett dolgozni (akár önkénteskedni), megtanulni beosztani a szabadidődet, vállalj fel otthoni "elintézős" feladatokat (tehát ne csak azt, amit otthon, a négy fal között, egyedül kell megcsinálni). Tűzz ki célokat és tegyél értük!

Ha bizonytalan vagy magadban, hogy hogyan menne a pesti élet (vagy egyáltalán, máshol milyen lenne), akkor nyáron próbáld ki! Akár nyári munka, akár egy tanfolyam keretében szakadj ki a komfort zónádból! És értesd meg a szüleiddel, hogy ez nem "engedem - nem engedem" kérdés, mert akármennyire a szeretet és az aggódás is vezérli őket, rosszabbat nem is tehetnének veled, mint hogy burokban tartanak, korlátoznak, és megakadályoznak abban, hogy felfedezd magadnak a világot!

2017. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Világtalan? Mert neked nincs világod, nem ebben a világban élsz? Amúgy, mi sikerült végül?
márc. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!