Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha jövőre szeretnék jelentkezn...

Ha jövőre szeretnék jelentkezni egyetemre annak mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
Idén érettségizem és jövő szerdán (febr 15.-én) van a jelentkezési határidő a felsőoktatásba. Eddig azt hittem addigra eldöntöm, de most hogy már csak 2 napom van, bepánikoltam,még mindig nem vagyok biztos. Csak államilag támogatott képzés jöhet szóba számomra. (Jövő szeptemberig mondjuk dolgoznák,tanulnék, tapasztalatokat gyűjtenék) Valahol azt olvastam a tanulói jogviszony megszűnik, ha most szeptemberben nem tanulok tovább. Ez csak annyit jelent, hogy pl nem kapok 50%-os diákkedvezményt utazáskor?

2017. febr. 13. 01:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha nem dolgozol, akkor a TB jogviszonyod is megszűnik.

Adókedvezmény, családi pótlék nem tudom, jár-e a felsőoktatásban, ha igen, azt is bukjátok.

2017. febr. 13. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
20 éves korig jár azt hiszem családi pótlék.
2017. febr. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
+valoszinuleg meg magasabbak lesznek a ponthatarok,.nemelyik igy is szinte lehetetlen
2017. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Családi pótlék egyetemistának már nem jár. A ponthatárok még az is lehet, hogy csökkennek, de nem ez a fő szempontom.
2017. febr. 13. 16:06
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom mindenképpen add be a jelentkezési lapot, írd meg az érettségit, (ne halaszd későbbre). Ha felvesznek még mindig eldöntheted, hogy be akarsz-e iratkozni. Van még időd átgondolni, ha nem vagy biztos a szakban. (Ha már bejelentkeztél aktív félévre, onnantól necces...) Hosszú távon jobb elvégezni egy egyetemet/főiskolát. Mindenképpen, ha teheted/képességeid engedik.
2017. febr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!