Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri neves egyetemre jelentk...

Megéri neves egyetemre jelentkezni programtervező informatikus másoddiplomáért?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, BCE-n végzem idén pénzügy-számvitel alapszakon, számvitel szakirányon. Elsősorban a diploma értékéért jelentkeztem ide. Jelentkeztem, felvettek, elvégzem, ennyi. De sosem a számvitel volt az életcélom, nem ebben szeretnék dolgozni, csak ha nagyon muszáj. Sokkal jobban érdekel az informatika, számítástudomány, matek, programozás. Mivel programtervező informatikus alapszak Budapesten csak az ELTE-n indul, így kénytelen vagyok választani aközött, hogy jelentkezem az ELTE-re, vagy megyek egy vidéki (Eger, Sárospatak, Szeged, Miskolc) városba tanulni ezt a szakot. Azonban az ELTE-ről nem hallottam túl sok biztatót, és a Corvinuson az előző 3 év alatt beleláttam a felsőoktatás sznob rétegébe, amibe én nem akarok többé tartozni. Nem akarok feleslegesen túlbonyolított, a szakmámhoz nem tartozó tárgyakkal foglalkozni, nem akarom, hogy sorban buktasson a tanár annak ellenére, hogy mindent leírok a lapra, amit ő lead órán, és unom azt is, hogy 3-4x kell UV-zni a diákok 75%-ának egy-egy tárgyból, csak azért, hogy beszedjék az UV díjat, majd mindenkit átengedjenek, azt is, akinek 0 tudása van. Ha csak egy picit is hasonlít az ELTE a Corvinusra, akkor nagyon nem vágyom oda. Elsősorban programozói és informatikai alapismereteim bővítése lenne a célom a másoddiplomával, nem pedig az, hogy újabb 3 évet sírjak-zokogjak a csoporttársaimmal a személytelen oktatás és az unfair oktatási és értékelési rendszer miatt.
2017. jan. 17. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Én két diplomát szereztem és sosem találkoztam olyan dolgokkal mint te. Lehet inkább magadban kellene keresni a hibát, ha megbuktál, nem pedig másban.
2017. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem döntsd el, hogy neves egyetemen akarsz egy diplomát, vagy tudást akarsz szerezni minél gyorsabban, felesleges tárgyak nélkül. Egy alapszak azért semmiképpen sem csak "alapismereteket" ad, hiszen felsőfokú oklevelet kapsz, amihez szükséges tudás és kompetencia. És semmiképp csak szakmai tárgyakat fognak tanítani, hanem mindenféle elméleti hátteret és matematikai alapot is tanítanak.


Én az ELTE-re járok erre a képzésre, estin. Nekem is volt már egy alapdiplomám előtte (nekem műszaki területről), de szerettem volna papírt és tudást is az informatikában. Egyébként az ELTE-IK-t nem mondanám unfairnek, olyan itt nincs, hogy UV-ztatnak azért, hogy növeljék a bevételt, az oktatók ettől függetlenül értékelnek. (Elég szomorú, hogy a nagy neves BCE-n ilyen van.) Persze, itt is sokan UV-znak, de nem a pénz miatt (egyébként az 1. UV ingyenes, és max. 2 UV-d lehet egy tárgyból egy félévben, azt is csak akkor, ha keresztfélévben nem indul a tárgy).


Mindenesetre, mind minden felsőoktatási intézmény, ez sem arról szól, hogy gyártanak egy jó szakmunkást, aztán utána mehetsz a munkaerőpiacra a tudásoddal. Inkább elméleti alapokat adnak az informatikához, és persze egy papírt, ami sok mindenre jó. Az ELTE-t kifejezetten olyan egyetemnek tartják számon, ahol erősen az elméletre fekszenek rá, de eleve a proginfó egy elméletibb jellegű képzés, mint mondjuk egy mérnökinfó pl. a BME-n.


Azt is vedd figyelembe, hogy általában akik pénzügyi-gazdasági területen tanultak, nem biztos, hogy belerázódnak a matek-informatika világba. Most ezt nem lenézésből mondom, hanem tapasztalatból. Kicsit más a két világ, volt 1. félévben ismerősöm, aki annyit mondott magáról, hogy ő "közgazdász", de úgy gondolta, ezt is elvégzi, aztán félév vége felé már nem láttam és azóta sem látom.

2017. jan. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem a bukáson van a hangsúly. Idáig minden tárgyat teljesítettem, egyszer sem kellett halasztanom/csúsztatnom, de rajtam kívül a csoporttársaim nagyrésze szintén panaszkodik. Nyilván vannak, akik summa cum laudeval végeznek, sorban kapják az 5-ösöket és csak értetlenkednek, hogy mi, pórnép, miért bukunk meg egy-egy vizsgán. Ettől függetlenül a ridegség, személytelen oktatás és pénzorientáltság rajtam kívül álló tényező.
2017. jan. 17. 23:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat 2. válaszoló! :) A matek részétől nem félek, nagyon is érdekel a matek, szívesen tanulnám azt a típusú elméletet. Rosszul fogalmaztam, nem az elméleti tárgyakkal van bajom, hanem a felesleges tárgyakkal (pl. számvitelesként felesleges tanulnom filozófiát és szabadidő- és sportmenedzsmentet, illetve a marketingeseknek felesleges pénzügyi-számvitel informatikából szóbeli vizsgázniuk, legalábbis szerintem). A Corvinusról sok jót hallani, de nekem nagyon nem jött be, és nagyon sok ismerősöm megbánta, hogy ide jött, sokan el is mentek a 2. év közepén/végén, van, aki most akarja otthagyni, az 5. félév végén. Én ennyi pénz és idő beleölése utána már elvégzem ezt az utolsó félévet (gyakorlat már megvan). Gondolkodtam a mérnökinfón is (pl. Pázmány, akkor nem kéne vidékre mennem), de ott nem annyira az informatika-programozás-matek a fő 'téma', hanem az informatika mérnöki oldala. A legjobb haverom mérnökinfón kezdte és most váltani akar ő is programtervező infóra, pont azért, mert nem azt tanulja mérnökinfón, mint amit szeretett volna.
2017. jan. 17. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!