Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mikor kaphatja meg valaki az...

Mikor kaphatja meg valaki az államilag támogatott féléveket a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés
Már több embert is megkérdeztem ez ügyben, de mindenkitől eltérő válaszokat kaptam. Rá is kerestem interneten, de általában csak azt találtam meg, hogy hány ilyen félév van és, hogy hogyan lehet ezeket felhasználni. Az érdekelne, hogy ezt minden tanuló megkaphatja-e (bár ez túl jól hangzik) vagy csak egy bizonyos tanulmányi eredmény után jutnak hozzá? Az is érdekelne, hogy mit foglal magában? Milyen kedvezményekkel jár?

2017. febr. 15. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Akkor kapod meg, ha felvesznek államilag támogatott képzésre, ilyen képzés a legtöbb egyetemen és főiskolán van.


Ha felvételt nyertél egy ilyen képzésre, akkor azt jelenti hogy ingyen járhatsz oda, mert az állam fizeti a képzésed.


Ha nem teljesíted a képzést a képzési idő + valahány félév alatt, akkor az állam kötelez, hogy bizonyos összeget fizess vissza abból, amit rád költött vagyis az elhasznált állami féléveidet.

Az, hogy egy félév hány forintba kerül az adott szaktól függ, de kapsz róla éves szinten értesítést az államtól.


Ha nem sikerül diplomát szerezned, akkor is vissza kell fizetned bizonyos összeget az elhasznált államilag támogatott félévekből.

Ha első félévben kilépsz, akkor nem kell visszafizetned semmit.

2017. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És általában hány ilyen hely van egy egyetemen? Ez és az ösztöndíj két külön dolog?
2017. febr. 16. 15:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Minden egyetemen és főiskolán szakonként meg vannak határozva az, hogy hány államilag támogatott és hány önköltséges hely van, tehát hogy mekkora az adott szak kapacitása.


Létezik olyan szak és olyan egyetem/főiskola is, ami nem indít államilag támogatott képzést.


Az államilag finanszírozott képzés és az ösztöndíj két külön dolog.


Ha felvesznek államilag támogatott képzésre, akkor kaphatsz különféle ösztöndíjakat is(általános esetben fizetős képzésen nincs tanulmányi ösztöndíj, de biztos létezik olyan eset is ahol fizetős hallgató kaphat ösztöndíjat).


Megjegyzés:

Fizetős képzésről át lehet kerülni államilag támogatott helyre, de hogy ez megtörténjek nagyon jól kell tanulnod.


Vissza az ösztöndíjra, te gondolom a tanulmányi ösztöndíjra gondolsz, amit akkor kapsz ha jól tanulsz, ezt általában adott félévben megszerzett kreditmennyiséghez és tanulmányi átlaghoz kötik, hogy kik kaphatnak tanulmányi ösztöndíjat.


Létezik sport és egyéb ösztöndíj és támogatás is, pl.: szociális stb.

2017. febr. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!