Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A felsőoktatási szakképzés az...

A felsőoktatási szakképzés az felsőfokú végzettségnek számít?

Figyelt kérdés

Elvégeztem egy (még akkor felsőfokú szakképzésnek nevezett) ma felsőoktatási szakképzést. A bizonyítványban egy OKJ-s szám szerepel (55...). Tisztában vagyok vele, hogy ez nem diploma, ezért is tanultam tovább BSC szakon, amin már abszolváltam, csak az államvizsga hiányzik (júniusban).


Azért is érdekelne ez, mert a nagyobb cégeknél az állásra történő jelentkezés során be kell regisztrálni a honlapukon, ahol meg kell adni a végzettségeket. Na már most itt nem tudom, hogy ezt megadhatom-e felsőfokúnak vagy középfokúnak írjam?

Illetve több álláshirdetésnél látom, hogy szükséges felsőfokú végzettség, de nincs meghatározva milyen területen, milyen szintű, oda megpróbálhatok ezzel jelentkezni?


2017. febr. 17. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Hagyományosan az okleveles képesítések számítanak felsőfokúnak. Időről időre az OKJ is próbálkozik ilyesmi megnevezésekkel (emelt szintű, felsőfokú, akkreditált felsőfokú), ezek szerint most felsőoktatási szakképzés a neve. Úg tudom, az 55-ös szakképesítések minősítése egykor "felsőfokú" volt, így azt mondom, nyugodtan válaszd azt a kategóriát. Ha valaki kötekszik, hivatkozhatsz erre. Amúgy pedig küszöbön állsz a diplomával, úgyhogy én nem csinálnék ebből problémát.
2017. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából ma hívtak be egy interjúra, ahol felsőfokú végzettség volt a követelmény, bele is írtam a motivációs levélbe, illetve az önéletrajzba, hogy a diplomám nyáron lesz meg, az oldalukon pedig ezt a felsőfokú szakképzést felsőfokú végzettségnek jelöltem be. Kérték, hogy vigyem magammal az interjúra a végzettségeket igazoló dokumentumokat, ezért rákérdeztem, hogy kérjek-e igazolást az egyetemtől, hogy már abszolváltam a BSC-n, merthogy a diplomám még nincs meg.

A nő a hangjából ítélve elcsodálkozott ezen, tehát akkor az interjún is ha kötekednek nyugodtan megmondhatom nekik, hogy az is felsőfokú végzettség?

2017. febr. 17. 11:23
 3/3 anonim ***** válasza:
90%
Persze. Ha diplomát kérnek, akkor fogalmazzanak pontosan: alapszakon szerzett oklevél, mesterszakon szerzett oklevél. Vidd el az OKJ-s papírt, meg a BSC igazolást, aztán majd eldöntik, mit kezdenek velük.
2017. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!