Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék tanár, ha nem...

Hogyan lehetnék tanár, ha nem hiszem, hogy alkalmas vagyok arra a pályára?

Figyelt kérdés
Nem igazán vonz a tanári állás, de szeretném nem hiába elvégezni az egyetemet és utána egyből találni munkát. És hát tanárt mindig keresnek. Személy szerint egy anglisztika alapszakot utána egy fordító mestert szeretnék elvégezni, de azzal a végzettséggel szerintem nagyon nehéz lesz biztos munkát találni. Angoltanárként viszont sokkal több esélyem lenne, ráadásul közalkalmazotti jogviszony, három évente emelkedik a fizetés, plusz az egyéb juttatások. Mit kellene tennem? Inkább osztatlan tanárit végezni?

2017. febr. 17. 17:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érzed magad alkalmasnak tanárnak, és nem is vonz a tanári pálya, akkor ne erőltesd! Magaddal is kiszúrás, és az összes gyerekkel is, akivel találkozol...

Ha fordítani akarsz, csináld azt! (De ehhez kellene egy másik, kevésbé széles tömeg által jól beszélt nyelv is)

2017. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%

Igy ne legyel tanar. Minden bantastol mentesen, de mar igy is epp eleg "tanar" van a kozoktatasban, akik utaljak a munkajukat, es semmi affinitasuk hozza.

Ha szereted a nyelveket, akkor csinald azt. Keress az angol melle valami ritkabbat (esetleg keleti nyelvet pl.), es hajra.

2017. febr. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1. Ezzel a mentalitással ne legyél tanár, így is túl van telítődve a szakma az alkalmatlan és tanítani képtelen "pedagógusokkal".


2. Anglisztika alapszakkal nem leszel tanár, osztatlan kétszakos tanárképzés van. Tehát rögtön tanárszakra kell jelentkezned érettségi után és az angol mellé kell még egy másik szak is.


3. Az általános tévhittel ellentétben a tanárképzés nem "könnyű", igaz csak a természettudományos szakokra van rálátásom.


4. A képzés gimnáziumi tanár esetében összesen hat év, ezután kezdesz dolgozni, a fizetés egy vicc. Tényleg csak az elhivatottak menjenek tanárnak, különben hamar kiégés lesz belőle!


5. Tudom, hogy ez egy provokatív álkérdés akart lenni, nem épp a legjobb fajta. Optimista vagyok, remélem ilyen mentalitású emberek nem élnek közöttünk, és pláne nem gondolkodnak a tanári pályán. :)

2017. febr. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elnézést, a 2-es pontot visszavonom, csak most olvastam el a Kérdező utolsó mondatát. :)
2017. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Komolyan gondolkodom rajta, hogy magamra erőltessem. Nyílt napon azt mondták, ha anglisztika alapot is kezdünk el, át lehet jelentkezni közben tanárira, mert az első két félévben szinte ugyanazok a követelmények vannak a két képzésen.

Szerintem a tanári diploma biztosabb munkalehetőséget kínál, bárhol is van az ember. Borsodban lakunk, majd el akarunk költözni innen, de addig valamit dolgozni és tanulnom kell. Mindjárt 25 vagyok, most kezdem az egyetemet, eddig csak szerencsétlenkedtem az életben, és munkailag biztonságban szeretném majd magam érezni, ha lediplomáztam. Ha fordítói végzettségem lesz, az elég bizonytalan. Vagy találok azzal munkát, vagy nem. Nem tudom.

2017. febr. 18. 11:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, és már nagyon elkeserít, hogy csak közfoglalkoztatásban tudok ebben a régióban dolgozni, mert ismeretség nélkül sehova sem vesznek fel. Már nagyon elegem van ebből. Normális munkát akarok. Nem akarom így leélni az életem.
2017. febr. 18. 11:39
 7/7 anonim ***** válasza:
A tanári hivatáshoz kell kellő akarat és szeretet. El kell köteleződni a tanárságra. Ha gyűlölöd a kölköket, irtózol tőlük vagy esetleg csak a "jó" fizetés és azonnali munkahely miatt választanád, kérlek ne tedd! Ha valaki tanár szeretne lenni az ne a fizetés, hosszútávú munkakapcsolat és kedvezmények miatt választja (jobb esetben) hanem mert szeretné a tudását átadni a diákoknak, szeretne mosolygós, okos fiatalokat látni.
2018. máj. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!